Domov Návody Ako odstrániť môj deň z messengeru?

Ako odstrániť môj deň z messengeru?

Zdielať

Poznáte to, inovácie a aktualizácie sú fajn, avšak nie všetko je dobré. Facebook, najväčšia sociálna sieť, ktorá prevádzkuje aplikáciu Messenger si pripravila pre používateľov novinku Môj deň. Je to už nejaký piatok, čo funkcionalitu môžu využívať Slováci, ako jedni z mála a Facebook sleduje, ako naň zareagujú… Čo však spraviť, aby sme túto zbytočnosť v aplikácii odstránili?

facebook-messenger-v91-apk-01

Iste, sú dve skupiny ľudí, tí čo uploadujú všetko a vždy na Facebook či iné sociálne siete, posielajú fotografie hocikomu a majú aj vždy všetko online. Nezáleží pritom či ide o osobné fotografie a videá neuvedomujúc si kam sa tieto fotografie môžu dostať. Avšak nám, ktorí si však chránime súkromie dôstojne často nevyhovujú tie tzv. super výdobytky ako sa pochváliť všetkým a každému. Aj keď len dočasne, keďže môj deň je len na 24 hodín.

facebook-messenger-v91-apk-02

Poďme však poporiadku, ako odstrániť túto zbytočnosť?

 1. Odinštalovanie aktuálnej verzie Messenger (teda tej verzie, kde Môj deň máme)
 2. Presvedčíme sa, či v systéme aplikácia skutočne nie je (ak by sme krok 1 vynechali, OS by nám staršiu apk odmietol nainštalovať)
 3. Treba ísť do sekcie Nastavenia a zapnúť inštaláciu z neznámych zdrojov (teda aby bolo možné inštalovať aplikačné súbory .apk mimo oficiálny Google Play Store)
 4. Stiahneme zo stránky apkmirror staršiu verziu Messegneru (verziu, ktorá neobsahuje zbytočnosť Môj deň), k dispozícii je verzia pre ARM, ktorú použijeme pre všetky systémy – alebo x86 (tá je určená pre smartfóny/tablety s procesormi Intel Atom)
 5. Aplikáciu stiahneme a nainštalujeme, hotovo.
 6. Hneď po nainštalovaní staršej verzii otvoríme Google Play Store, sekciu Moje aplikácie a hry, kde budeme vidieť medzi dostupnými aktualizáciami Messenger
 7. Klikneme na Messenger aby sa rozklikol a v pravej hornej strane (vidieť tri bodky nad sebou) je predvolene zaškrtnuté políčko Automaticky aktualizovať -> odšktneme ho, aby bolo prázdne
 8. Pri aktualizácii ďalších aplikácii (kde sa bude obchod pýtať na práva) sa objaví aj upozornenie, že Messenger nemá nastavené automatické aktualizácie, či chceme aplikáciu aktualizovať -> klikneme na PRESKOČIŤ (aby k aktualizácii nedošlo)
 9. Pri akýchkoľvek ďalších aktualizáciách všetkých ostatných nainštalovaných aplikácii v telefóne nezabudneme na bod 9. (klikať na preskočenie aktualizácie aplikácie)
 10. Užívame si stále dobrú a staršiu verziu aplikácie Messenger bez zbytočnosti Môj deň!

Nami overený postup sme aplikovali na viac než päť telefónov a fungoval. Pri inštalácii nemusíte mať z verzii aplikácii strach. Všetko sú to oficiálne aplikácie, ktoré sú/boli dostupné cez Obchod Play Store, na apkmirror ľudia posielajú apky z bety, alfy alebo z postupného uvoľňovania. Súbory potom kontrolujú ľudia z AndroidPolice, či sedí podpis, či nie sú upravované…

facebook-messenger-v91-apk-03

Novšie verzie aplikácie 92.x.x.x.x už obsahujú zbytočnosť Môj deň

Návod žiaľ funguje len pre operačný systém Google Android, keďže konkurenčný Apple iOS neponúka funkcionality ako sú inštalácia aplikácie mimo obchod. Aj tu však existuje možnosť zablokovať/zakázať aktualizácie aplikácie v prípade, ak máte ešte stále staršiu verziu aplikácie, ktorá neobsahuje môj deň.

25 komentárov

 1. Mala by som otázku prosim vas v messengri na moj deň som si zablokovala kamosku pretože stále pridavala nevhodné veci teraz ju potrebujem odblokovat pretoze tam hodila jednu vec ktoru dala vidiet len pre mna a mne to aj tak neukazuje ako ju znova odblokovat ?

 2. Super, ďakujem! K 21.03.2018 – stále táto stará plne funguje. A musím povedať, že je oveľa lepšia aj v iných veciach. Konečne tam nevidím ľudí, ktorí sú ONLINE, ale mňa to absolútne nezaujíma, lebo s nimi komunikovať nechcem a mnohých ani nemám v priateľoch, maximálne v tel. zozname.