Domov Novinky Seagate BackUp Plus Portable – prvý 2,5“ 5TB externý disk

Seagate BackUp Plus Portable – prvý 2,5“ 5TB externý disk

Zdielať

Seagate uvedie v novembri na český a slovenský trh externý disk Backup Plus Portable, vôbec prvý 5TB prenosný disk na svete. Novinku zdobí elegantný kovový dizajn a ponúkne obriu kapacitu úložiska, ktorá je obvyklá skôr u desktopového PC. Disk bude v predaji v štyroch farbách – červenej, modrej, striebornej a čiernej za cenu 199 eur s DPH.

seagate-backup-plus-portable-5tb-01

Prenosný model obsahuje disk o veľkosti 5 TB, čo je viac ako dvojnásobná kapacita v porovnaní s dnes bežne dostupnými 2,5“ externými diskami. Novinka preto umožní ukladanie stoviek a tisícov filmov, hudobných súborov alebo kolekcií fotiek, ktoré si môžete vziať kamkoľvek so sebou. Disk stačí pripojiť k PC alebo notebooku pomocou konektora USB 3.0 alebo USB 2.0, žiadny externý zdroj napájania už nie je potreba. Ak navyše nainštalujete NTFS ovládač pre Mac, môžete disk využívať na rôznych počítačoch s operačnými systémami Windows a Mac bez formátovania.

seagate-backup-plus-portable-5tb-02

Pribalený softvér Seagate Dashboard poskytuje nástroje pre lokálne zálohovanie i zálohy mobilných zariadení rovnako ako ukladanie do cloudu alebo zálohy dát zo sociálnych sietí. Softvér používateľom ponúka zálohu dát na vyžiadanie jedným kliknutím alebo možnosť zálohu naplánovať podľa svojich potrieb. K dispozícii je aj bezplatná aplikácia Seagate Mobile Backup pre mobilné zariadenia Android a iOS, ktorá slúži k preddavkom všetkých obrázkov a videí zo zariadení na externý disk alebo do cloudu.