Domov Periférie Ako funguje OneMesh od TP-Linku?

Ako funguje OneMesh od TP-Linku?

Zdielať

Technológie sa neustále vyvíjajú vo všetkých oblastiach, čo dvojnásobne platí aj pri bezdrôtových sieťach. Dnes sa kladie dôraz predovšetkým na rýchlosť, plynulosť, kapacitu pripojenia a čo najlepšie pokrytie.

To sú všetko dôvody, prečo na trh prichádzajú systémy typu mesh, ktorých hlavným cieľom je vytvoriť jednu Wi-Fi sieť aj pre väčšiu domácnosť. Takto nemusí používateľ riešiť výpadky vo vzdialenejších izbách a pohodlne sa pripojí odkiaľkoľvek, bez toho, aby si všimol, že sa napríklad mobil práve „prepol“ z jedného Wi-Fi prvku k inému. Spoločnosť TP-Link predstavila riešenie OneMesh, ktoré používateľom prináša stabilné Wi-Fi pripojenie. Stačí mať kompatibilný router od výrobcu, ktorý po aktualizácii firmvéru bude tvoriť jadro siete. To sa síce zatiaľ týka len routeru Archer C7 (spoločne s extenderom, teda opakovačom signálu RE300 alebo RE200), ale ďalšie zariadenia kompatibilné s týmto systémom sú už na ceste.

Produkty tejto série so sebou prinášajú výhodu jednotnej správy všetkých zariadení v sieti pomocou mobilnej aplikácie Tether. Tú si možno zadarmo stiahnuť v Google Play Store alebo Apple AppStore. Oceňujeme, že je aplikácia v slovenčine, možno v nej nastavovať parametre pripojenia ako je názov siete, heslo, alebo možnosti rodičovskej kontroly a riadenia prístupu. Nastavovať zariadenia možno aj pomocou webového rozhrania priamo z počítača. Vďaka ucelenosti technológie sú jednotlivé zariadenia vzájomne kompatibilné a možno ich ľubovoľne kombinovať. Používateľov, ktorí si už kúpili kompatibilné zariadenie od výrobcu, určite poteší fakt, že pri sieti, ktorú postavia na mesh systéme, ušetria.

Inštalácia OneMesh systému je jednoduchá. Bezdrôtovú sieť rozšíri používateľ tak, že najskôr stlačí tlačidlo WPS na Wi-Fi routri a potom to isté tlačidlo na extenderi. Potom treba extender umiestniť na miesto, odkiaľ predĺži signál ďalej a zároveň tak, aby mal dostatočne silný signál z routra, čo možno zistiť podľa LED diód na zariadení. Pripomeňme, že k prvým produktom série, ktorá podporuje mesh systém výrobcu, patrí extender RE300. Tento model podporuje obe frekvenčné pásma, pričom v 2,4 GHz dosahuje rýchlosť do 300 Mbps, v 5 GHz potom do 867 Mbps.

Zapožičal: TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno