Domov Novinky Aké možnosti rýchlonabíjania sú na trhu?

Aké možnosti rýchlonabíjania sú na trhu?

Zdielať

Otestovali sme v praxi jednu z najpraktickejších vecí na smartfónoch, rýchlosť nabíjania.

Ako referenciu sme zvolili nedávno predstavený Infinix Note 40 Pro, štýlový telefón určený pre mladých a technicky zdatných ľudí, ktorý podporuje 70W nabíjanie. Mobil je vybavený batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorá pri aktívnom používaní vydrží fungovať celý deň. Pri bežnom používaní vydrží s prehľadom aj dva dni.

Mobilný telefón používa druhú generáciu technológie nabíjania, ktorú značka nazýva Infinix All-Round FastCharge 2.0. Technológia zahŕňa batériu s viacnásobnou štruktúrou a tri paralelné čipy rýchleho nabíjania, ktoré umožňujú stabilné a efektívne káblové nabíjanie. Okrem toho je zariadenie vybavené bezdrôtovým nabíjaním s výkonom 20W, pričom ďalšou výhodou je bezdrôtové reverzné nabíjanie, ktoré premení telefón na powerbanku pre iné zariadenia.

Jednou z funkcií je bezdrôtové nabíjanie MagCharge. Telefóny sa dodávajú s puzdrom MagCase a magnetickou nabíjacou podložkou MagPad. Ide pritom o veľmi podobný princíp, ako používa Apple pri MagSafe nabíjačkách a príslušenstve. Základom je čip na správu napájania Cheetah X1, ktorý umožňuje inteligentnú správu napájania, podporuje širokú škálu funkcií a režimov nabíjania.

Pre používateľa sú na výber tri možnosti nabíjania, čo umožňuje používateľom flexibilitu a kontrolu nad nabíjaním. Hyper režim s podporou rýchleho 70W nabíjania, ktorého cieľom je nabiť mobil čo najrýchlejšie. V praxi možno túto funkciu využiť pred odchodom do práce alebo školy, bez nutnosti nabíjania cez noc. Zistili sme, že telefón sa dokáže nabiť z 0% na 100% za 46 minút, čo je vynikajúci výsledok.

Predvolenou možnosťou je Smart režim, ktorý využíva umelú inteligenciu na optimalizáciu rýchlosti nabíjania. Je navrhnutý tak, aby vyvažoval rýchlosť nabíjania s činnosťami, ktoré vykonáva používateľ na telefóne. Režim je ideálny pre každodenné používanie, pretože poskytuje stabilné a bezpečné nabíjanie. Pre hráčov je tu Low-Temp Mode, ktorý znižuje teplotu batérie o 10°C tak, aby sa nezahrievala počas hrania hier.

Okrem káblového nabíjania sme sa zamerali aj na ďalšie aspekty. Smartfón podporuje bezdrôtové nabíjanie s výkonom 20W a ideálne pre situácie, keď používateľ nemá po ruke kábel alebo keď chce položiť mobil na nabíjaciu podložku. Nabíjanie je stabilné a efektívne, aj keď je o pomalšie ako káblové nabíjanie.

Jednou z najzaujímavejších funkcií je bezdrôtové reverzné nabíjanie. Táto funkcia umožňuje premeniť telefón na powerbanku pre iné zariadenia. To znamená, že možno nabíjať iné telefóny alebo zariadenia (ako sú slúchadlá, smart hodinky, alebo iné smartfóny), ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie, priamo z telefónu. Je to užitočné najmä v situáciách, keď používateľ nemá po ruke iný zdroj napájania.