Domov Novinky OpenAI odkladá spustenie hlasového režimu ChatGPT

OpenAI odkladá spustenie hlasového režimu ChatGPT

Zdielať

Spustenie sa oneskorí kvôli technickým problémom.

OpenAI stojaci za platformou ChatGPT oznámil, že kvôli technickým problémom odkladá uvoľnenie svojej funkcie „Voice Mode“ o mesiac neskôr, na júl. Spoločnosť pôvodne plánovala zaviesť realistickú hlasovú konverzáciu pre malú skupinu používateľov predplatiteľov koncom júna, ale uviedla, že ju odkladá, pretože potrebuje čas na dosiahnutie štandardu spustenia.

„Zlepšujeme napríklad schopnosť modelu rozpoznať a odmietnuť určitý obsah. Pracujeme aj na zlepšení používateľského zážitku a pripravujeme našu infraštruktúru na škálovanie na milióny pri zachovaní reakcií v reálnom čase,“ uvádza OpenAI v príspevku na sociálnej sieti platformy X. Funkcia bude spočiatku sprístupnená malej skupine používateľov s cieľom získať spätnú väzbu.

Následne na jeseň bude sprístupnená všetkým používateľom služby Plus, pričom bude podliehať kontrole bezpečnosti a spoľahlivosti, uviedla spoločnosť. OpenAI tiež pracuje na zavedení nových funkcií zdieľania videa a obrazovky. V máji uviedla, že vydá nový model umelej inteligencie s názvom GPT-4o, ktorý je schopný realistickej hlasovej konverzácie a dokáže komunikovať prostredníctvom textu a obrazu.

Nové funkcie hlasového režimu umožnia používateľom hovoriť s chatbotom a získavať odpovede v reálnom čase bez oneskorenia, ako aj prerušiť ChatGPT počas jeho rozprávania. Oba znaky realistickej konverzácie, ktoré sú pre hlasových asistentov AI náročné.

Zdroj