Domov Novinky Acer predstavil low-end smartfón s Windows Phone 8.1

Acer predstavil low-end smartfón s Windows Phone 8.1

Zdielať

Na trhu nie je veľa spoločností, ktoré do svojich smartfónov inštalujú operačný systém Windows Phone. Väčšinou sa spoliehajú na Android, či v prípade iPhonov iOS. Konkurenciou pre Microsoft s radou Lumia bude spoločnosť Acer, ktorá uviedla nový telefón so systémom Windows Phone 8.1 a dostupnou cenu. Výrobca deklaruje, že po oficiálnom vydaní Windows 10 bude táto aktualizácia aj na tento telefón.

Acer liquid M220 01

Telefón má 4“ displej s hustotou pixelov 233 ppi, takže pravdepodobne ponúkne rozlíšenie 800×480 pixelov. Základom je procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktovaný na 1,2 GHz a 512 MB RAM. Sú tu oba fotoaparáty – predný má 2 MPx a zadný 5 MPx, ktorý má širokouhlý objektív s uhlom záberu až 89°.

Acer liquid M220 02

Výrobca si dal veľmi záležať na dizajne, čo sa prejavilo aj na povrchu pripomínajúcom hodváb a na bočných hranách, ktoré sú pokryté malými striebornými pyramídkami pre lepšie uchopenie. Ďalej sú tu aj aplikácie a funkcie typické pre Windows – OneDrive, Skype, Office a hlasová asistentka Cortana. Smartfón bude dostupný v apríli v čiernej a bielej variante za cenu 79 eur.

Zdroj: TS