Domov Novinky Smartfón ZTE Grand S3 odomknete pomocou skenu oka

Smartfón ZTE Grand S3 odomknete pomocou skenu oka

Zdielať

Čoraz viac sa do sveta smartfónov implementujú čítačky odtlačkov prstov, vďaka ktorým (väčšinou) odomknete telefón, či autorizujete svoju osobu na internetové platby. Novinka od spoločnosti ZTE ale ide na to z úplne iné konca a do svojho nového telefónu Grand S3 vložila biometrický senzor, ktorý dokáže nasnímať oko.

zte grand s3 01

Aj keď sa výrobca chváli vyššou úrovňou bezpečnosti, hneď môžeme spoznať dva potencionálne problémy. Prvým je časová náročnosť, kedže nasnímanie oka zaberie viac času ako nasnímanie odtlačku prsta.

Tento problém sa ale dá časom vyriešiť, buď lepším senzorom alebo softvérovou optimalizáciou. Horšie je na tom ale overenie v tme, kedže telefón neobsahuje žiadnu prisvetlovaciu diódu ani svetlo, čo by umožnilo využívať túto funkciu v zlých svetelných podmienkach.

zte grand s3 02

Hardvérovo sa môže smartfón porovnávať so súčasnými vlajkovými loďami, aj keď na aktuálne predstavené modely bude výkonovo strácať. Pod veľkým, 5,5“ displejom s Full HD rozlíšením nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2,5 GHz, ktorý dopĺňa 3 GB operačnej pamäte.

Batéria má kapacitu 3100 mAh, je tu prítomné hudobné vylepšenie Dolby Sound. Telefón sa zatiaľ predáva len v Číne, keďže sa ostatné modely zo série Grand dostali aj do Európy, tak môžeme očakávať aj príchod tohto smartfónu. Cena telefónu sa pohybuje na úrovni 430 eur.

Zdroj: GSMArena