Vlastníctvo Twitteru Elonom Muskom môže byť výhodné pre Čínu, myslí si šéf Amazonu Jeff Bezos, ktorý vyjadril svoje obavy.
V súvislosti s pozastavením dohody generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska o kúpe Twitteru sa majiteľ Amazonu Jeff Bezos zamýšľal nad tým, či Muskovo vlastníctvo Twitteru nemôže prospieť Číne na úkor demokracie. Čína zakázala Twitter od roku 2009. Mnohí čínski občania však používajú proxy servery, aby unikli pred autokratickým režimom čínskej vlády. Získavajú tak prístup k spravodajským správam, ktoré čínske úrady považujú za nepriaznivé. Nezákonné používanie Twitteru v Číne čiastočne vysvetľuje, prečo sa zistilo, že 26-tisíc účtov prepojených na Twitter šíri propagandu podporovanú režimom na tejto platforme sociálnych médií. Twitter ďalej zrušil značný počet účtov, ktoré sú napojené na čínsku komunistickú stranu.
Okrem toho, že Muskova Tesla je už teraz závislá od osobitného zaobchádzania, ktoré jej Čína poskytuje z dôvodu ziskovosti sprevádzanej Muskovým prispôsobovaním sa čínskemu komunistickému režimu, existuje možnosť, že čoskoro dôjde k zdaneniu alebo úplnému zvráteniu politiky. Muskova spoločnosť Tesla sa ďalej spolieha na pôžičky, ktoré jej poskytuje Čína spolu s čínskym obchodom. To by mohlo viesť Muska k zadaniu úlohy pre Twitter engine, ktorý umožní čínskym orgánom zistiť a napadnúť ľudí, ktorí používajú Twitter, napriek tomu, že aplikácia sociálnych médií je v krajine zakázaná a zakázaná. Medzitým sa od Muskovho oznámenia o jeho kúpe Twitteru objavilo mnoho reakcií. Podľa niektorých otvorí dvere slobode prejavu, zatiaľ čo iní sa obávajú dôsledkov, ktoré by mohli prísť zo strany Muska a potenciálne odstrániť všetky moderácie obsahu.