Domov Novinky Xiaomi Mi5S príde s množstvom inovácii

Xiaomi Mi5S príde s množstvom inovácii

Zdielať

Smartfón Xiaomi Mi5 je na trhu len niekoľko mesiacov, a už sme ho mali aj v redakcii. Teraz svetlo sveta uzreli informácie ohľadom zariadení, ktoré táto čínska spoločnosť plánuje predstaviť v druhom polroku tohto roka. Jedným je vlastný notebook, druhým Mi Note 2 a tretím pomerne zaujímavý a inovatívny Mi5S.

Xiaomi Mi5S 01

Začneme najprv zariadením Mi Note 2, pretože o ňom toho vieme najmenej. Číslo 2 sa bude asi využívať vo veľkom, keďže špecifikácie by mali zahŕňať dva fotoaparáty a displej zahnutý do dvoch strán. Model Mi5S takisto prinesie dva fotoaparáty, ale nás viac zaujal skener odtlačkov prstov. Ten v tejto dobe síce nie je ničím nezvyčajným, ale presne tento by mal ponúknuť technológiu Qualcomm Sense ID, ktorá skenuje prst ultrasonicky. Okrem toho sa v Xiaomi asi budú môcť pochváliť aj displejom so senzorom tlaku, teda niečím podobným, ako je Force Touch, či teraz skôr nazývaný 3D Touch, od spoločnosti Apple. Aj napriek tomu všetkému budú rozmery a hmotnosť takmer identické s predchádzajúcou vlajkovou loďou.

Očakávať teda môžeme 5,15″ FullHD displej. Okrem toho vieme aj, že neznámemu čipsetu bude sekundovať 6GB RAM. Netušíme, kedy presne bude Mi5S predstavený a takisto ani, aké sú jeho zvyšné špecifikácie či cena. Aj napriek tomu ale pôjde o inovatívny smartfón, ktorý bude, ako je to už pri Xiaomi zvykom, lacný na to, čo ponúka.

Zdroj: GizmoChina