Domov Novinky Rollei Rock Solid Carbon sú vhodné pre extra podmienky

Rollei Rock Solid Carbon sú vhodné pre extra podmienky

Zdielať

Spoločnosť Rollei uvádza na slovenský trh ďalšie dva statívy z radu Rollei Rock Solid a to konkrétne modely Alpha a Beta. Rovnako ako model Gamma sú statívy Alpha a Beta vyrobené z karbónu a sú určené predovšetkým pre najnáročnejších používateľov a profesionálov.

Rollei_Rock_Solid_Alpha_Carbon

Modely Rollei Rock Solid Alpha a Beta sa líši predovšetkým konštrukciou a maximálnym zaťažením. Celá produktová rada Rollei Rock Solid je vyrobená vysoko kvalitná osmivrstvé karbónové konštrukcie s krížiacimi sa vláknami tak, aby bola dosiahnutá maximálna tuhosti a stability statívu.

Na prvý pohľad odlišuje tým, že nie je vybavený výsuvný stredovým stĺpcom. To dáva tomuto modelu stabilitu aj pri extrémnom zaťažení s maximálnou nosnosťou až 24kg. Balenie statívu Alpha navyše obsahuje tri ostré hroty a kolieska proti rúcanie do mäkkého podložia ako je napríklad sneh alebo piesok.

Rollei_Rock_Solid_Alpha_Carbon_2

Rollei Rock Solid Beta Carbon je vybavený výsuvným stredovým stĺpcom a ponúka tak maximálnu výšku až 165cm a to bez guľovej hlavy. Aj statív Beta umožňuje extrémne zaťaženie a to do celkovej hmotnosti 22kg. Tradičné konštrukcia Rollei ponúka aj u statívu Rollei Rock Solid Beta Carbon tri možnosti využitia a to ako Tripod, monopod a makro režim.

Celá rada statívov je odolná voči extrémnemu prostrediu. Špeciálny rýchloupínací systém jednotlivých segmentov zbraňuje preniknutiu mikro častíc soli a piesku do mechanizmu a nedochádza tak k jeho zadretiu a poškodeniu. Oba statívy sa okrem svoju extrémnu nosnosťou vyznačujú tiež svojou nízkou hmotnosťou, ktorá je iba 1,72kg u statívu Beta a 2,2kg u statívu Alpha.

Zdroj: Rollei