Domov Novinky Xiaomi je už druhý najväčší výrobca smartfónov na svete

Xiaomi je už druhý najväčší výrobca smartfónov na svete

Zdielať

Všetky ostatné čínske značky smartfónov profitovali z medzinárodného poklesu Huawei (okrem Honoru), ale žiadna z nich nie viac ako Xiaomi.

Podľa spoločnosti Canalys bolo Xiaomi v druhom štvrťroku 2021 druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete z hľadiska predaja. Ako vidíte, kórejský výrobca je stále prvý s 19% podielom na trhu, hoci mu Xiaomi v tejto chvíli skutočne dýcha na krk so svojím 17% podielom. Dodávky Xiaomi sa zvýšili o viac ako 300% v Latinskej Amerike, o 150% v Afrike a o 50% v západnej Európe. Priemerná predajná cena za kus je však stále o 40% nižšia ako v prípade Samsungu a o 75% nižšia v porovnaní s Apple, hoci spoločnosť nedávno uviedla na trh prémiovejšie (čítaj: drahšie) zariadenia a zjavne dúfa, že v budúcnosti toto číslo zvýši.

Canalys tvrdí, že cieľom Xiaomi by mal byť rast predaja jej špičkových telefónov, ako je Mi 11 Ultra, ale to sa môže ukázať ako náročné, keďže Oppo a Vivo majú prakticky rovnaký cieľ a na rozdiel od Xiaomi sa zdá, že sú ochotné vynakladať oveľa viac prostriedkov na bežný marketing. Ak bude rast pokračovať stabilným tempom, Xiaomi môže veľmi dobre predbehnúť Samsung a stať sa časom najväčším svetovým predajcom smartfónov. Apple má v súčasnosti 14%, zatiaľ čo Oppo a Vivo majú po 10% a tiež veľký rast – hoci nič, čo by sa dalo porovnať s 83% spoločnosti Xiaomi v priebehu 2. štvrťroka 2020.

Zdroj