Domov Novinky Wire: Nový konkurent pre Skype?

Wire: Nový konkurent pre Skype?

Zdielať

WireJe to už viac než 10 rokov, čo Skype sa stal hlavným nástrojom pre VoIP hovory a chat. Microsoft zobral Skype eBay v roku 2011 na výdatný 8,5 miliárd dolárov. Dnes spoluzakladateľ Janus Friis odhalil nový nástroj, ktorý bude priamo konkurovať Skypeu.  Nazval ho Wire, je teraz k dispozícii pre iOS 8 a vyššie, Mac OS X 10.9 a vyšší, a Android 4.2 a vyššie. „Skype bol založená pred viac ako desiatimi rokmi, veľa sa zmenilo od tej doby , sme všetci zvyknutý používať bezplatné volanie a posielať SMS správ, a vzali sme naše mikropočítače na splnenie týchto požiadaviek,“ povedal Friis. „Je na čase vytvoriť čo najlepší komunikačný nástroj, tak krásny, ako sú užitočný. Wire je práve to.“ Spoločnosť novú aplikáciu odhalila v utorok, tím sa skladá z viac ako 50 osôb z Apple, Microsoft, Nokia a Skype.

Podľa spoločnosti, budú užívatelia môcť zdieľať fotografie, videá YouTube a SoundCloud hudbu. FAQ ukázalo, že Wire je v súčasnej dobe zdarma pre každého a Ad-Free – teda bez reklám. Ak chcete uskutočniť hovor, jednoducho kliknite na meno osoby, zobrazeného v zozname priateľov, a potom kliknite na ikonu telefónu. Ak chcete ukončiť hovor, užívatelia musia kliknúť na krížik v ľavom hornom rohu. Ak chcete prepojiť do iného zariadenia, musí byť používateľ klikne na tlačidlo „Call Transfer tu“ tlačidlo nachádza na banner blikajúce na inom zariadení.

Lumia-535-skype

Bezplatné volania vyžaduje, aby obe strany používali Wire. Microsoft len v októbri odhalil, v rámci štandardu WebRTC, nové (ORTC) API, ktoré umožní užívateľom Skype chatovať a volať priamo cez Internet Explorer bez nutnosti prehliadača mať dalšie plug-in. To môže byť pre Wire veľká konkurenčná nevýhoda.

Zdroj: tomshardware.com