Domov Novinky Windows 10 má ďalšiu aktualizáciu, máme sa báť?

Windows 10 má ďalšiu aktualizáciu, máme sa báť?

Zdielať

Microsoft prináša ďalšiu významnú aktualizáciu. Hlási návrat k starým súborom, zefektívnenie času a nové hlasové moduly. 30. apríla je príchod neobyčajnej aktualizácie. Po bežných bezpečnostných aktualizáciách si pre nás prichystal Microsoft nové funkcie. Hlavným zámerom je zefektívnenie času.

windows-10-april-update

TIMELINE. Tak sa nazýva prvá funkcia, vďaka ktorej sa budeme môcť vrátiť späť v čase až o 30 dní. Vrátiť sa k nedokončeným projektom budeme môcť prostredníctvom Microsoft Edge alebo Office 365. Tie si môžeme pomocou Microsoft konta spojiť so svojim smartfónom a dokončiť tak začatú prácu, či prezerať si na pc tie isté stránky, ktoré sme sledovali v mobile.

Ďalšou funkciou je FOCUS ASSIST, pomocou ktorého sa zbavíme rozptýlenia pri práci či relaxe. Po jeho zapnutí sa všetky upozornenia zo sociálnych médií vypnú. Navyše Microsoft nezaháľal a pridal množstvo rozšírených nastavení, ako je možnosť výnimiek. Vďaka čomu si môžeme filtrovať pracovné maily od ostatných. Druhým nastavením je voľba času, kedy má funkcia zapnúť. Focus assist ponúka možnosť periodického chodu. Čo znamená, že ak si zvolíme dobu od 8:00 – 12:00, každý deň v tomto čase sa funkcia zapne.

Zvyšné novinky nie sú až tak nové a mohli ste sa s nimi stretnúť už pri práci s inými softvérmi, či zariadeniami. Jednou z nich je možnosť vypnutia zvuku jednoduchým kliknutím na ikonku reproduktora hore v karte prehliadača Microsoft Edge. Ďalej tu máme funkciu Dictation, čo môžeme preložiť ako „diktát“. Ako už všetci tušíte, nahráva náš hlas a zapisuje ho do elektronickej podoby. Microsoft si je istý, že všetci budú ohúrení z presnosti zapisovania vyslovených slov.

Takže, ak máte Windows 10 a váš počítať pôjde o čosi pomalšie. Nič sa nebojte, to sa len sťahujú ďalšie updaty.

Zdroj: fortune

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno