Domov Novinky Vyznávači linuxových riešení sa stretli v Bratislave

Vyznávači linuxových riešení sa stretli v Bratislave

Zdielať

V príjemnom prostredí bratislavskej galérie Nedbalka sa vo štvrtok 9. marca 2017 uskutočnila odborná konferencia SUSE Expert Days 2017. Na akcii sa odborníci a partneri SUSE zaoberali aktuálnymi témami ako napr. OpenStack Cloud v spojení s kontajnermi, softvérovo-definované úložiská, či ako lepšie spravovať serverovú infraštruktúru.

Spoločnosť na konferencii predstavila nové produkty SLES 12 SP2, OpenStack 7 či Enterprise Storage 4. Odborné prezentácie odštartoval produktový manažér Michal Švec, ktorý predstavil riešenie OpenStack a kontajnery. Následne Dušan Kachaňák z partnerskej spoločnosti SAP vysvetlil, prečo podniky prechádzajú na SAP HANA a ako im s tým pomáha spoločnosť SUSE.

Technický manažér Martin Zikmund hovoril o vývoji prvého operačného systému pre SAP HANA – SLES4SAP, ktorý vznikol v spolupráci SUSE a SAP. Vzájomná spolupráca beží už sedemnásty rok a prerástla v strategické partnerstvo, vďaka ktorému 100% infraštruktúry SAP SA funguje na SLES a v prípade SAP HANA ide až o 95%.

O cloudovej infraštruktúre pre SAP HANA prehovoril Radim Cimoradský zo spoločnosti Microsoft. Softvérovo-definovaným úložiskám sa venoval Jan Petrák, technický riaditeľ spoločnosti Abacus Electric. Martin Vaňous zo spoločnosti SÍŤ na to naviazal ukážkou využitia softvérovo-definovanej siete s využitím SUSE Linuxu v automobilovom priemysle.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno