Domov Novinky VPN by Google One je k dispozícii v systéme iOS

VPN by Google One je k dispozícii v systéme iOS

Zdielať

Vstup Googlu do hry o VPN sa doteraz obmedzoval na Android, ale viac už nie. Od dnešného dňa je konečne dostupná aj pre iOS.

Neohrabaný názov VPN by Google One má za cieľ „priniesť pokoj používateľom iOS“. VPN je k dispozícii pre predplatiteľov služby Google One s plánmi Premium (2TB a viac) prostredníctvom aplikácie Google One pre iOS. Sieť VPN a svoj plán môžete zdieľať až s piatimi členmi rodiny bez ďalších poplatkov a bez ohľadu na to, akú platformu používajú. VPN je k dispozícii aj v ďalších 10 krajinách: Belgicko, Dánsko, Fínsko, Island, Írsko, Holandsko, Nórsko, Rakúsko, Švédsko a Švajčiarsko. Ďalšie rozšírenie je prisľúbené „v priebehu času“.

Služba Google získala aj tri nové funkcie: Bezpečné odpojenie na používanie internetu len vtedy, keď je aktivovaná sieť VPN, Obchádzanie aplikácií na povolenie konkrétnym aplikáciám používať štandardné pripojenie namiesto siete VPN a Funkcia Snooze na dočasné vypnutie siete VPN. Google tvrdí, že jej systémy majú zabudované pokročilé zabezpečenie a klientske knižnice sú otvorené. Koncové systémy boli nezávisle auditované a VPN by Google One má úplnú certifikáciu od Aliancie pre internet vecí (ioXt) a prešla všetkými ôsmimi jej bezpečnostnými zásadami. Predpokladáme, že toto všetko nás má ukľudniť pri zdieľaní takej veľkej časti údajov o prehliadaní s Googlom (otázne je súkromie používateľov)

Zdroj