Domov Novinky Thajsko nezavedie 15% daň zo zisku z kryptoaktív

Thajsko nezavedie 15% daň zo zisku z kryptoaktív

Zdielať

Thajsko muselo po silnom ohlase zvrátiť svoje plány, keďže predtým plánovalo zaviesť 15% daň zo ziskov z kryptomien, ako je Bitcoin.

Podľa správy Financial Times Thajsko nebude pokračovať v pôvodnom pláne zaviesť 15% daň z kryptomien po tom, ako obchodníci v krajine vyjadrili silný odpor. Zástancovia trhu s kryptomenami v krajine tvrdia, že vysoké zdanenie by viedlo k uduseniu trhu. Thajské ministerstvo financií predtým plánovalo posilniť dohľad nad obchodovaním s kryptomenami po výraznom raste veľkosti a hodnoty trhu v druhej polovici roka 2020 a v celom roku 2021. Nové pravidlá, ktoré načrtlo thajské ministerstvo príjmov, tiež umožnia obchodníkom započítať si ročné straty so ziskami dosiahnutými v tom istom roku. Thajská centrálna banka, Komisia pre cenné papiere a burzy a ministerstvo financií krajiny minulý týždeň oznámili plány na vydanie regulačných usmernení na obmedzenie platieb v digitálnych menách.

Vlády na celom svete sa v rámci svojej agendy regulácie kryptomien zameriavajú na aspekty, ako je zdaňovanie, záujem investorov a boj proti praniu špinavých peňazí, ktoré sú ich hlavnými prioritami. Trieda aktív za posledné dva roky výrazne vzrástla, pokiaľ ide o ich prijatie, a to vďaka impozantnému rastu odvetví, ako sú decentralizované financie (DeFi) a nefinancovateľné tokeny (NFT). Viaceré krajiny skúmali, ako zdaniť trh s kryptomenami, pričom India sa stala najnovšou krajinou, ktorá oznámila zavedenie daňovej siete pre túto triedu aktív. Zdá sa, že indická vláda zvolila cestu, ktorou sa snaží odradiť širokú verejnosť od toho, aby vnímala krypto ako bezpečnú možnosť diverzifikácie svojho finančného portfólia, a zároveň si dovolila najvyššiu daňovú sadzbu vo výške 30%, ktorá je podobná pre zisky z lotérie, herných programov, hlavolamov atď.

Zdroj