Domov Novinky Vodič Tesly zahynul pri nehode po náraze do stromov

Vodič Tesly zahynul pri nehode po náraze do stromov

Zdielať

Hasiči uviedli, že technológia batérie v automobile Tesla komplikovala ich snahu uhasiť požiar.

Podľa úradov zomrela pri ohnivej nehode neďaleko Cincinnati (mesto v americkom štáte Ohio, USA) žena, ktorá šoférovala vozidlo Tesla po tom, ako zišla z cesty a narazila do krajnice a dvoch stromov. Ďalší vodič, ktorý v pondelok skoro ráno zavolal na tiesňovú linku 911, uviedol, že počul výbuch a potom videl rýchlo sa rozrastajúci požiar. Povedal, že sa nemohol priblížiť k horiacemu autu. Hasiči pre televíziu WCPO-TV uviedli, že technológia batérie Tesly komplikovala ich snahu uhasiť požiar.

„Štandardný požiar auta, zvyčajne, keď sa nám podarí uhasiť oheň, je uhasený, hotovo, môžeme ísť,“ povedal kapitán Mike Masterson z hasičského zboru mesta Pierce. „Pri tomto požiari sme zistili, že batérie sa nám skratujú a stále vytvárajú teplo a znovu sa vznietia.“ Americký Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB) vyšetroval sériu požiarov vo vozidlách Tesla a začiatkom tohto roka uviedol, že vysokonapäťové lítium-iónové batérie predstavujú bezpečnostné riziko pre prvých záchranárov po haváriách.

Vozidlá Tesla nepoužívajú benzín, ktorý by mohol zvýšiť riziko veľkého požiaru po havárii, ale pokyny spoločnosti pre prvých záchranárov obsahujú varovanie pred požiarmi batérií. Zástupcovia spoločnosti uviedli, že pri zrážkach vo vysokej rýchlosti môže dôjsť k požiaru pri akomkoľvek type vozidla. Úrady nezverejnili meno vodiča, ktorý zahynul neďaleko Cincinnati. Po havárii a požiari zostalo auto na nepoznanie.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno