Domov Novinky Vieme, čo Sony chystá predstaviť na výstave IFA 2014

Vieme, čo Sony chystá predstaviť na výstave IFA 2014

Zdielať

Sony na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne predstaví novú vlajkovú loď Xperia Z3. Ďalej sa očakáva aj niekoľko ďalších noviniek: Xperia Z3 Compact, chytré hodinky SmartWatch 3 a konečne tablet Xperia Z3 Tablet Compact. Tablet Z3 spolu s chytrými hodinkami už stihol uniknúť na fotografii. Pripravovaný konkurent iPadu Mini od Applu by mal byť vybavený 8″ IPS displejom s Full HD rozlíšením.

Chýbať nebudú ani technológia TRILUMINOS a X-Reality či povrchová úprava skla zabraňujúca nepríjemným odleskom. Predpokladá sa štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz a grafikou Adreno 330. K ďalšej výbave by mala patriť 3 GB RAM a 16 GB vnútorná pamäť s možnosťou rozšírenia pomocou pamäťových kariet. Chýbať podľa uniknutých informácií nebude ani 8 MPx zadný fotoaparát so snímačom Exmor RS, predná kamera o nižšom rozlíšení, Bluetooth 4.0, LTE, NFC alebo operačný systém Android 4.4 KitKat s používateľskou nadstavbou.

Kapacita batérie Sony Xperia Z3 Tablet Compact je očakávaná medzi 4500 až 5000 mAh. Výhodou tabletu bude iste tiež zvýšená odolnosť proti vode a prachu, zrejme bude tablet vodotesný. Či sú vyššie uvedené informácie pravdivé, si budeme môcť overiť už 3. septembra, kedy Sony organizuje tlačovú konferenciu v rámci veľtrhu IFA 2014 v Berlíne.

Zdroj: Androidorigin.com, GSMarena.com