Domov Novinky Sharp prináša smartfón skoro bez rámu – Aquos Crystal

Sharp prináša smartfón skoro bez rámu – Aquos Crystal

Zdielať

Sharp_Aquos_Crystal_X_1Sharp sa rozhodol vrátiť na trh so smartfónmi vo veľkom štýle. Nový Sharp Aquos Crystal síce nie je vlajkovou loďou, aj napriek tomu si dokázal získať pozornosť verejnosti. Dôvodom je unikátny bezrámový dizajn okolo displeja – horná aj bočná strana je takmer bez rámčeka.

Displej zaberá 78,21% prednej plochy prístroja, čo z neho robí vôbec najmenší päťpalcový smartfón. Avšak podľa výbavy patrí do strednej triedy. Základ tvorí štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktovaný na frekvencii 1,2 GHz. Je doplnený o 1,5 GB RAM. Okrem toho je tu päť palcový TFT displej s rozlíšením 1280×720 pixelov (294 ppi). Vnútorná pamäť má veľkosť 8 GB a je možné ju rozšíriť pomocou pamäťových kariet.

Sharp_Aquos_Crystal_X_2

Používatelia majú k dispozícii aj 8 MPx zadný fotoaparát s diódovým bleskom a autofokusom či 1,2 MPx predný fotoaparát, ktorá sa nachádza pod displejom. Samozrejmosťou je Bluetooth a Wi-Fi, GPS a kapacita batérie je 2040 mAh.

Operačný systém je Android 4.4.2 KitKat, doplnený je o používateľskú nadstavbu Sharp. Rozmery sú 131×67×10 mm, hmotnosť 141 gramov. K dispozícii je čierna a biela varianta. Sharp Aquos Crystal stojí u amerického operátora Sprint 250 dolárov bez zmluvy. Dostupnosti u nás sa pravdepodobnosťou nedočkáme.

Zdroj: Phonearena.com, Androidcentral.com