Domov Novinky Vector sľubuje 30 dňovú výdrž smart hodiniek

Vector sľubuje 30 dňovú výdrž smart hodiniek

Zdielať

Smart hodinky nie sú ničím výnimočným a takmer každá technologická spoločnosť má v portfóliu aspoň jeden kúsok. Aj keď sa tešia veľkej popularite, stále sa potýkajú s veľkým problémom – výdržou batérie. Väčšina zariadení má výdrž na jedno nabitie iba niekoľko hodín, čo nevystačuje ani na jeden plnohodnotný deň nosenia.

vector watch 01

Tento problém by sa ale nemal týkať nových hodiniek od Vector, ktorého modely Luna a Meridian by mali vydržať až 30 dní na jedno nabitie. Spoločnosť ich predstavila na výstave Baseworld vo Švajčiarsku. Hodinky majú podporu pre všetky tri operačné systémy – iOS, Android aj Windows Phone.

Nechýbajú pohybové gestá na ovládanie telefónu. Za vývojom stoja osobnosti ako dizajnér spoločnosti Nike Steve Jarvis a Joe Santana, ktorý je bývalý riaditeľ svetoznámej značky Timex. Čo sa týka podrobných špecifikácií, zatiaľ ich výrobca neupresnil.

vector watch 02

Dostupné budú modely Luna s okrúhlym ciferníkom a Meridian, ktorý bude mať obdĺžnikový ciferník. Dostupné budú najprv s nylónovým a koženým náramkom, ktorý by mal neskôr doplniť aj kovový remienok. Najlacnejší model bude stáť 199 dolárov, zatiaľ čo za drahší model s koženým remienkom zaplatíte 349 dolárov. Verzia s kovovým náramkom zatiaľ nebola predstavená, avšak cena pravdepodobne prekoná ostatné modely.

Zdroj: endgadget