Domov Novinky Čína priznala jednotky pre kybernetickú vojnu

Čína priznala jednotky pre kybernetickú vojnu

Zdielať

Čína priznala, že má jednotky schopné kybernetickej vojny. Dlho sa pritom špekulovalo, že by táto krajina mohla vlastniť jednotky na kybernetickú vojnu. Predsa z Číny prichádza veľa hackerských útokov. Až teraz to však priznala oficiálne aj čínska vláda.

Hacker utok

Na druhej strane aj Severná Kórea, Rusko či USA môže takéto jednotky vlastniť (a určite vlastní). CIA či NSA má taktiež hackerské teamy. Vôbec najpozoruhodnejšie vec na záležitosti je, že to čínska vláda oznámila oficiálne a to aj napriek tomu, že po dlhé roky popierala účasť v rôznych útokoch na Spojené štáty a ich inštitúcie. Tiež sa sťažovala, že ostatní podnikajú útoky na Čínu.

Hack utok

Podľa Kena Westin, bezpečnostného analytika Tripwire, bolo naivné si myslieť, že podobnými prostriedkami krajina nedisponuje. Podľa neho má Čína kyber-kriminálnikov, ktorí sa sústredia na ekonomickú špionáž. Ich útoky nie sú podľa americkej vlády príliš sofistikované, čo to ale neznamená, že by si nikto nemal dávať pozor, s čím prídu. Sama americká vláda priznala vlastníctva podobných jednotiek už viac ako pred desiatimi rokmi.

Zdroj: PCworld