Ľudia používajú umelú inteligenciu na „úpravu“ žien ďalším desivým spôsobom.
Po tom, čo sa na X (Twitter) začali šíriť explicitné, umelou inteligenciou vytvorené fotky Taylor Swift, sa speváčka stala terčom útoku protistrany – internetovej skupiny mizogýnov. Sú to ľudia, ktorí stoja za účtami propagujúcimi hnutie #dignifAI, digitálne zakrývajúce ženské telá, vymazávajúce ich tetovania a odstraňujúce ich krivky. Podobne ako pri deepfake však nie sú cieľom len celebrity. Trollovia na internete vyhľadávajú fotografie žien, ktoré považujú za „nedôstojné“, a pomocou Photoshopu alebo umelej inteligencie upravujú ich oblečenie a vzhľad.
Na fóre k tomu uvádzajú: “So silou AI oblečieme tých, čo to potrebujú. Očistíme ich od ich tetovaní, oslobodíme ich od piercingov. Predĺžime im sukne.” Autori deklarujú, že budú ‚viesť neúprosnú psychologickú vojnu‘, a ponúknu množstvo odkazov na návody na videá na úpravu obrázkov, ktoré majú pomôcť šíriť túto prax ďalej. Ako mnohé škodlivé trendy sa však neobmedzujú len na jednu platformu, každú hodinu sa objavuje nových X príspevkov s použitím hashtagu vrátane ich primárneho účtu s 30,000 sledovateľmi.
V posledných rokoch sme boli svedkami exponenciálneho nárastu využitia umelé inteligencie (AI) v rôznych oblastiach ľudskej činnosti. Od zlepšovania zdravotnej starostlivosti po optimalizáciu dopravných systémov, AI má potenciál radikálne zmeniť spôsob, akým žijeme, pracujeme a komunikujeme. Jednou z menej známych, no nemenej fascinujúcich aplikácií je jej využitie v ďalších oblastiach, ako napríklad úprave fotografií.