Domov Novinky Towercom prináša v DVB-T nový Ultra HD program

Towercom prináša v DVB-T nový Ultra HD program

Zdielať

Spoločnosť Towercom, a.s., poskytovateľ služieb digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, v spolupráci s medzinárodnou mediálnou spoločnosťou SPI International prináša na anténu nový Ultra HD program.

Towercom logo

Towercom pokračuje v testovaní inovatívnych technológií. Počas Letných olympijských hier 2016 bolo na Slovensku spustené historicky prvé terestriálne vysielanie v ultra vysokom rozlíšení (UHD), ktoré prinieslo najvýznamnejšie olympijské momenty v maximálnej kvalite obrazu plného detailov a farieb. Od dnešného dňa, 25. augusta 2016, je dostupná v testovacom terestriálnom multiplexe nová televízna stanica FunBox 4K, ktorá prináša širokú ponuku dokumentov a programov zameraných na scénické umenie a adrenalínové dobrodružstvá v natívnom 4K rozlíšení.

Testovacie Ultra HD vysielanie je dostupné z vysielača Bratislava-Kamzík na 6. kanáli (pásmo VHF) s vyžiareným výkonom ERP = 5 kW, ochranný interval 1/16, FEC 4/5, predpokladaný dátový tok je na úrovni 20 Mbps v kompresnom formáte H.265 (HEVC). Na príjem Ultra HD vysielania je potrebný televízor alebo prijímač schopný spracovať signál DVB-T2 H.265 a anténa s podporou VHF príjmu.

Vysielacie parametre boli upravené a odporúčame divákom, ktorí už prijímali Olympiádu v Ultra HD cez anténu, aby opätovne naladili prijímacie zariadenia. Funbox 4K bude vysielať v testovacom multiplexe do 20. septembra 2016. Prezentácia 4K vysielania cez anténu je pripravená v predajni TPD v Bratislave a ďalších predaniach s anténovou technikou prostredníctvom najmodernejších televízorov aj externého prijímača VU+ Solo 4K s DVB-T2 tunerom.

Zdroj: Towercom

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno