Domov Novinky Tor sa chystá vydať betu s možnosťou anonymného chatu

Tor sa chystá vydať betu s možnosťou anonymného chatu

Zdielať

TorProjekt Tor je dobre známy pre jeho anonymné prehliadanie webu, avšak teraz vývojári chystajú anonymný messaging, ktorý pracuje v open source Instantbird klientovi. Vyplýva to podľa správ z konferencie Tor 2014 Winter Developers na Islande.

Tor Instant Messaging Bundle (TIMB), je experimentálne uvoľnený a je pripravený na spustenie verejnej beta verzii na konci marca. Správy hovoria, že vývojársky tím dúfa, že sa podarí integrovať TIMB priamo do Tor Launcher-a do pár mesiacov.

Kým veci ako TorchChat je už dávno vonku, používatelia vyžadovali aj anonymný chat – službu plne integrovanú do Tor Launcher-u. Avšak, tím Tor dal dôraz na jeho bezpečnostné opatrenia pre TIMB. Bolo zaistené, že ľudia v krajinách, kde je komunikácia kontrolovaná za účelom aktivizmu, sa stretli so zastrašovaním, násilím a sú stíhaní. Môže to ale pomôcť vyhnúť sa skúmaniu kartelov, skorumpovaných úradníkov a autoritárskych vlád.

Po celom svete získal neziskový tím asi 2 milióny dolárov v daroch ročne pre svoje úsilie. TIMB je súčasťou pokračujúceho cieľa skupiny, aby ich produkty boli bezpečné pre každého, kto pracuje s počítačom .

Zdroj: Techspot