Domov Novinky Tipy a triky: užitočné doplnky pre mobilné zariadenia s USB-C

Tipy a triky: užitočné doplnky pre mobilné zariadenia s USB-C

Zdielať

Častým problémom pri USB portoch je, že pri ich používaní ne­vie­te, kto­rou stra­nou ká­bel pri­po­jiť k za­ria­de­niu. USB-C konektor tieto problémy rieši – je obojstranný podobne ako Lig­htning ko­nek­tor, ktorý už dlhodobo používa kalifornský gigant Apple pri svojich zariadeniach.

Postupom času sa teda udomácňujú USB-C porty v smartfónoch a počítačoch. Mnohé notebooky používajú iba USB-C port (ako napríklad Apple MacBook, či HP Spectre), alebo majú USB-C namiesto plnohodnotného HDMI, či DisplayPort konektora. Tento univerzálny konektor používa tiež viac a viac mobilných zariadení (ako príklady uvedieme telefóny od Samsungu, HTC, Xiaomi, Huawei, OnePlus a ďalšie). Najväčším problémom však je, že drvivá väčšina používateľov USB-C konektory nemá. A vtedy príde vhod výrobca periférii, akým je Silverstone. SilverStone EP09 je zaujímavý produkt, ktorý sa pripája k počítaču pomocou nového obojstranného USB-C. Ide o klasický rozbočovač (hub), do ktorého možno pripojiť dve zariadenia s USB-C a dve s USB 3.0 konektorom. Aktivitu rozbočovača indikuje biela LED dióda.

Tá je však príliš výrazná a ruší čo považujeme za nevýhodu. Celkové rozmery rozbočovača sú 38,5×10×88 mm a hmotnosť 45 gramov. Kompatibilný je s OS Microsoft Windows 7 a novšie, ale tiež aj Mac OS 10.5 a novšie. Ďalším vhodným doplnkom je prepojovací USB-C kábel SilverStone CPU06. Ten prináša používateľom obojstranný USB-C konektor po oboch stranách, možno ním teda prepojiť napríklad MacBook s Android smartfónom. Dodávaný je v striebornej farbe, s dĺžkou pol metra a hmotnosťou 52 gramov. Podobný prepojovací kábel je SilverSTone CPU05 čo je na jednej strane USB-C a na druhej USB 3.0 konektor. Avšak toto je opačný port, môže teda poslúžiť aj ako redukcia z USB-C na USB 3.0 a možno doň pripájať napríklad USB kľúče.

Posledný produkt, ktorý dávame do pozornosti je prepojovací HDMI kábel SilverStone CPH02. Poteší najmä svojim plochým vyhotovením, či pozlátenými konektormi. Svoje uplatnenie nájde aj pri prenose Ultra HD (4K) medzi TV a Blu-ray prehrávačom; alebo medzi 4K monitorom a počítačom. Kábel má dĺžku 1,5 metra a podporuje videoprenosy v maximálnej kvalite 3840×2160 px/24 Hz / 25 Hz / 30 Hz alebo 4096 x 2160p 24 Hz (HDMI 1.4a).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno