utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Návody / Tipy a triky: Ako najlepšie spracovať fotky z dovolenky?
Hľadáme redaktorov

Tipy a triky: Ako najlepšie spracovať fotky z dovolenky?

Vďaka dostupnej technike dnes fotografujeme a nahrávame videá v obrovskom množstve. Ak však po dovolenke zistíte, že máte dva alebo tri tisícky fotografií, veľmi pravdepodobne budete ich preskúmanie odkladať tak dlho, až ho odložíte navždy. Počas roka nazhromaždíte aj desaťtisíc fotografií. Čím viac ich bude, tým skôr sa k nim už nikdy nevrátite.

Toshiba Canvio Premium

Rada je jednoduchá. Preto priebežne preberajte nasnímané záznamy a mažte. Prejdite v rýchlosti každý deň počas dovolenky alebo aspoň raz za mesiac počas roka zhotovené fotky a nechajte si len tie naozaj podarené. Vybrané kúsky zálohujte – uložte ich čo najskôr na externý pevný disk alebo do cloudu (virtuálneho dátového priestoru) a zvyšku sa nemilosrdne vzdajte.

Keď idete na cesty, vybavte sa prenosným externým diskom, ktorý sa zmestí do vrecka a na neho pravidelne prehrávajte výber z fotografií. Ak so sebou nechcete kvôli zálohovanie nosiť počítač, vyberte disk Toshiba Canvio AeroCast, ktorý umožní celej rodine ukladať fotky bezdrôtovo priamo z mobilov a vďaka slotu pre SD kartu tiež z fotoaparátov. V každom prípade nenechávajte svoje zálohy iba v smartfónoch.

Toshiba Canvio Desktop

Telefóny sú zo všetkých technologických hračiek najčastejšie strateným a odcudzenými prístrojmi. Stratené fotografie a videá by vás mohli moc mrzieť. Zaujímavo znie porovnanie: Ak je mobilný telefón vybavený kvalitným 13 MPx fotoaparátom, jedna fotografie zaberie približne 4 až 6 MB. To znamená, že na malý externý disk s kapacitou 1 TB, ktorý sa zmestí do malého vrecka, uložíte približne 200000 fotografií.

Zdroj: Toshiba, Internet

O Martin Klokner

Martin Klokner
Od 1. septembra 2013 som založil a oficiálne spustil jedinečný projekt – DigitalPortal.sk, kde som zakladateľom a šéfredaktorom. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike zo širokej oblasti. DigitalPortal.sk denne publikuje novinky zo sveta IT, prináša pravidelne recenzie, návody, tipy a triky a trendy články pre čitateľov. Z hardvéru ma najviac zaujímajú procesory, operačné pamäte, pevné disky a periférie k počítačom. Rád pomôžem každému, stačí napísať na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Pozri tiež

Projekt ZTE Hawkeye bol nateraz ukončený

Na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas spoločnosť ZTE vyrukovala s projektom Hawkeye, ktorý poslala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *