Domov Návody Tipy a triky: Dva malé ventilátory na leto

Tipy a triky: Dva malé ventilátory na leto

Zdielať

Azda každý z nás to pozná. Je teplo a každý sa chce schladiť. Ako to však zrealizovať bez drahej klimatizácie? Prinášame tipy.

Keďže sa väčšine z nás nepodarí tráviť celé leto pri vode, pravdepodobne sa s teplom budeme musieť vysporiadať vo svojich príbytkoch. Ak používate klimatizáciu, môžete tieto zásady kombinovať s jej používaním a ušetríte aspoň na jej prevádzke. Arctic je švajčiarsky výrobca, ktorý má v portfóliu viacero zaujímavých produktov. Nielen počítače treba chladiť, hoci tu by sme našli veľa tipov na vodné a vzduchové chladiče pre počítače. Ľudia, ktorí sedia, či už pri počítačoch, alebo pohodlne na sedačke, zbystrite pozornosť!

Je malý, prenosný a napájaný z USB portu. Nezáleží pritom, či je zdrojom klasická nabíjačka na telefón, tablet, port USB portu počítača, notebooku, alebo powerbanku. Používateľ ho schová do vrecka a ľahko prenesie. Reč je o Arctic Summair Light, ktorý je spracovaný z plastu a dizajnovaný do čierno-bielej farby. Kompaktný prenosný ventilátor s priemerom 92 mm ponúka rýchlosť otáčok 900-2100 ot./min. Ideálny je pre osvieženie na doma, v kancelárii, ale aj na cestách spolu s notebookom. Bonusom je potom látkový obal, ktorý príde vhod pri prenášaní.

Druhým zaujímavým ventilátorom na osvieženie dní je Arctic Breeze Color, ktorý je dostupný vo viac farebných verziách, ale tiež aj dostupný v niektorých farbách krajín ako napr. USA, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko atď. Základ tvorí 92 mm ventilátor, ktorý ponúka rýchlosť otáčok v rozmedzí 800-1800 ot./min. Na ventilátore je takisto regulátor (majú ich oba ventilátory), nimi sa reguluje rýchlosť otáčok. Napájanie je riešené rovnakým spôsobom, teda cez USB port. Dĺžka káblu je 1,5 metra, čo je dosť aj na pripojenie k počítaču.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno