Domov Novinky Tipy, ako si vytvoriť dokonalý priestor na prácu

Tipy, ako si vytvoriť dokonalý priestor na prácu

Zdielať

Existuje mnoho spôsobov, ako transformovať kanceláriu z nudného a nepriateľského miesta do moderného a pohodlného priestoru. Takéto miesto umožní zamestnancom získať lepšiu príležitosť a motiváciu pracovať efektívnejšie, čo vám nakoniec môže pomôcť znížiť aj samotné náklady. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako sa to robí?

Používajte správne zariadenia

Ideálnym miestom na prácu je také prostredie, kde máte všetko po ruke a nemusíte urobiť pre konkrétny úkon zbytočne veľa pohybu. Efektívne riešenia sú aj o dobrom využití času a nakladaní s ním. To si môžete dovoliť vtedy, ak v práci používate multifunkčné zariadenia. Jedným z nich je samozrejme počítač a potom najčastejšie tlačiareň.

Kopírovací stroj, tlačiareň, skener a fax, ktoré kedysi obývali obrovské množstvo priestoru, sa dnes umiestňujú do jedného kompaktného multifunkčného zariadenia. Stojí skromne na dostupnom mieste pre všetkých a ticho vykonáva svoju prácu. Vám uľahčuje obrovské množstvo úloh.

Pravidelná pracovná doba musí byť

Nastavte si jasný režim kancelárie. Zamestnanci pracujúci po pracovných hodinách a nadčas sú menej efektívni. Ak budú sedieť v kancelárii až do večera, nasledujúci deň od nich nemôžete očakávať plnohodnotný výkon a prínos pre vašu spoločnosť. Navyše jasný režim prevádzky vám umožňuje šetriť energiu a spotrebný materiál.

Pozor na otvorené priestory

Aj keď sú možno moderné a jednoduchšie na prevádzku, nie všetkým musia automaticky vyhovovať. Vzhľadom na usporiadanie kancelárie je preto potrebné brať do úvahy aj individuálne charakteristiky podriadených. Napríklad jemne oddeľte introvertov od extrovertov. Mnoho zamestnancov sa nemôže sústrediť a pracovať produktívne, ak je v ich blízkosti veľa hluku a rozhovorov s kolegami.

Výskumy ukázali, že slabé svetlo, pokojná atmosféra a minimálny počet emotívnych extrovertov pomáhajú introvertom sústrediť sa a pracovať oveľa produktívnejšie a naopak. Je to však všetko na vašom zvážení.

Chill out zóna

Kancelária, v ktorej si môžete zároveň príjemné odpočinúť, zvyšuje efektívnosť a lojalitu zamestnancov. Nemusí to byť priamo pracovňa, ale miestnosť s príležitosťou na hry a relax.

Nezasahuje vám to do práce, ale umožňuje rozptýliť a relaxovať a potom samozrejme pokračovať v práci. Pri 8-hodinovom pracovnom čase je predsa nemožné sa neustále sústrediť na prácu, preto si vytvorte priestor na prestávky.

Coworking: Teória v praxi

Ak vám to nie je umožnené, všetko môže vyriešiť ideálne miesto na prácu, ktorým je moderný coworking Bratislava. Miesto, kde sa jednoducho dobre pracuje. Vyskúšajte preto aj vy, ako to funguje, keď sa teória dokonalých podmienok pre prácu pretransformuje do praxe.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno