Domov Návody Tipy a triky: USB hub a čítačka kariet pre mobilné zariadenia

Tipy a triky: USB hub a čítačka kariet pre mobilné zariadenia

Zdielať

Azda každý pozná situáciu, keď potrebuje pripojiť USB kľúč alebo pamäťovú kartu k smartfónu. Mnoho smartfónov nemá podporu pre pamäťové karty a aj tie, ktoré ich majú neponúkajú možnosť pripojenia USB kľúčov. V takýchto prípadoch na pomoc prichádza rôzne príslušenstvo.

Axago HUE-X6GB 01

Univerzálny štvorportový USB 2.0 hub Axago HUE-X6GB s funkciou OTG pre priame pripojenie k smartfónu alebo tabletu je jedno z riešení. Vďaka dvom vstupným USB konektorom (štandardný veľký USB pre počítače a microUSB pre mobilné zariadenia), ktoré sú súčasťou napevno uchyteného 80 cm káblu.

Axago HUE-X6GB 02

Všestrannosť USB rozbočovača zvyšuje microUSB konektor pre dodatočné napájanie zo štandardných USB nabíjačiek dodávaných k mobilným zariadeniam. Vďaka tomuto prídavnému napájania možno pripojiť externý disk k tabletu alebo smartfónu.

Axagon CRE-X1 01

V prípade, ak používateľ potrebuje súbory z pamäťovej karty preniesť do smartfónu, ktorý však slot na pamäťovky nemá, nastupuje ako šikovné riešenie kompaktná all-in-one čítačka pamäťových kariet Axagon CRE-X1, ktorá podporuje všetky súčasné pamäťové karty vrátane najnovších kariet SDHC a SDXC. Je vybavená piatym slotom pre priamu podporu populárnych miniatúrnych microSD kariet, pričom nechýba ani podpora pre karty Compact Flash (CF).

Axagon CRE-X1 02

Obe zariadenia sme testovali so smartfónom Xiaomi Mi4 (verzia FDD-LTE), ktorý nemá ani sloty pre pamäťové karty, avšak podporuje funkcie OTG čo znamená, že k smartfónu možno pripojiť externé príslušenstvo v podobe externých diskov, myšiek, klávesníc, ale taktiež aj mobilné príslušenstvo ako sú USB rozbočovače a čítačky pamäťových kariet.Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu AXAGON HUE-X6GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Axago HUE-X6 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Axago CRE-X1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Axago

2 komentárov

  1. Zdravim Vas,
    moze toto zariadenie TRVALE drzat v prevadzke tablet s ext.2,5″ HDD cize, nabijanie tabletu + napajanie HD.
    (ext HDD je bez externeho napajania).
    Dakujem.

    • Predpokladam, ze pravdepodobne nie, nakolko vacsina externych diskov vyzaduje externe napajanie (3,5″ disky ktore maju externe napajanie z a daptera by ist mohli, kedze nepotrebuju napajanie z USB portu tak, ako 2,5″ externe disky, ktore externe adaptery nemaju.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno