Domov Návody Tipy a triky: Čo s novým smartfónom?

Tipy a triky: Čo s novým smartfónom?

Zdielať

Na čo by sa mal používateľ zamerať pri nastavení v prvé dni?

Aké je primárne využitie telefónu? No predsa na uskutočňovanie hovorov a dátovanie. Azda každý používateľ už vie, či mu vyhovujú viac dátové hovory ako volania cez WhatsApp, prípadne volanie cez Wi-Fi VoLTE sieť, ktorá ponúka skvelý zvuk a rýchlejšie prepojenie hovorov. Netreba zabudnúť aj na nastavenie roamingu v prípade, že cestujete do zahraničia. Zahraničnú sieť si možno zvoliť sami, alebo to nechajte v automatických rukách telefónu. Prvým logickým krokom pri novom telefóne je však migrácia dát a zálohovanie. Používatelia majú v starom telefóne správy, poznámky či fotografie, o ktoré by neradi prišli. Možno ich jednoducho kopírovať z jedného zariadenia na druhé ešte predtým, než sa starého mobilu úplne zbavíte.

Určite však odporúčame nastaviť si na novom smartfóne automatické online zálohovanie dát. Býva zvykom, že jednotlivé značky telefónov majú v sebe automatický nainštalované predvolené aplikácie. Môže sa však pokojne stať, že používateľom nebudú vyhovovať alebo sú už jednoducho zvyknutí na iné a nechce sa im babrať s tými novými. Stiahnite si preto radšej hneď po kúpe nového telefónu svoje obľúbené aplikácie. Nebudete si tak musieť zvykať na nové a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy. Používatelia, ktorí nechcú, aby im vyskakovali zbytočné upozornenia z Facebooku, Instagramu či iných požieračov pracovného času, môžu jednoducho tieto notifikácie a upozornenia vypnúť.

Prepojenie kalendára a účtov je ďalšia praktická rada, ako efektívnejšie používať zariadenie. Veľmi dobre funguje aj prepojenie Google kalendára s iPhonom, ktoré sa ľahko spravuje online aj priamo z počítača. Synchronizácia kalendára v rámci Androidu je tiež veľmi rýchle a intuitívne. A navyše aj praktické. A keďže dnes už väčšina smartfónov funguje najmä v online režime, určite by ste si mali do nového telefónu ako prvé nahodiť najpoužívanejšie siete a ich heslá. Nebudete sa tak musieť stresovať ich hľadaním v núdzových prípadoch, aby sa tak telefón automaticky k týmto sieťam pripájal. To platí aj o pripojeniach doplnkových zariadení pomocou Bluetooth.

Nové zariadenie plné rôznych aplikácií niekedy požiera baterku rýchlejšie, ako by sme si želali. Dokážeme tomu veľmi jednoducho zabrániť, stačí si nastaviť automatický režim slabej batérie. Ten zabezpečí dočasné obmedzenie nedôležitých aktivít na pozadí tak, aby batéria vydržala o čosi dlhšie a dané aktivity spustí, až keď mobil opäť poriadne dobijete. Skvelá rada pre všetkých zábudlivcov je lokalizácia. Ak nechcete o svoj nový mobilný telefón prísť, či už kvôli zábudlivej hlave, alebo lepkavým prstom zlodejov, určite by medzi prvé nastavenia mala patriť funkcia Nájdi môj telefón, vďaka ktorej jednoducho lokalizujete zariadenie.