Domov Novinky Musk pozastavil kúpu Twitteru. Prečo?

Musk pozastavil kúpu Twitteru. Prečo?

Zdielať

Dohoda Elona Muska a Twitteru je dočasne pozastavená.

Twitter sa mal stať súkromnou spoločnosťou v dôsledku odkúpenia Elonom Muskom. Tu je 10 dôležitých bodov, ktoré by ste mali vedieť o dohode Elona Muska a Twitteru, ktorá je teraz pozastavená. Elon Musk v piatok prezradil, že dohoda so spoločnosťou Twitter je dočasne pozastavená pre množstvo spamu a falošných účtov na platforme. Najnovší vývoj nastal len niečo vyše dvoch týždňov po tom, ako Musk minulý mesiac oznámil, že mikroblogovaciu platformu získa za 44 miliárd dolárov. Musk tvrdil, že v dôsledku jeho akvizície sa algoritmy Twitteru stanú otvorenými a zlepšia sa jeho politiky, aby lepšie podporovali slobodu prejavu na platforme, ako výsledok jeho akvizície. Krátko po tom, ako sa Muskov krok stal oficiálnym, sa objavili správy, že miliardár by mohol zmeniť cenu transakcie.

„Musk v piatok na Twitteri napísal: „Dohoda so spoločnosťou Twitter je dočasne pozastavená, kým sa nezverejnia podrobnosti potvrdzujúce výpočet, že spam/falošné účty skutočne predstavujú menej ako päť percent používateľov. Twitter sa k tejto záležitosti zatiaľ verejne nevyjadrila. Elon Musk tiež neposkytol žiadne ďalšie podrobnosti o tom, či ho uvedené percento spamu a falošných používateľov, ktoré poskytol Twitter, obzvlášť znepokojuje. Začiatkom tohto mesiaca Twitter vo svojom vyhlásení uviedla, že falošné a spamové účty tvoria menej ako 5% z celkového počtu používateľov na jej platforme. Elon Musk v apríli potvrdil kúpu spoločnosti za 44 miliárd dolárov. Po dokončení transakcie sa spoločnosť so sídlom v San Franciscu v Kalifornii stane súkromnou spoločnosťou.

Podľa podmienok dohody mali akcionári Twitteru po uzavretí navrhovanej transakcie dostať 54,20 USD v hotovosti za každú akciu, ktorú vlastnia, uviedla spoločnosť vo svojom verejnom vyhlásení, v ktorom transakciu oznámila minulý mesiac. Musk si vraj na financovanie transakcie v hodnote 44 miliárd dolárov zabezpečil viac ako 7 miliárd dolárov od skupiny investorov vrátane spoluzakladateľa spoločnosti Oracle Larryho Ellisona. Investori nedávno naznačili, že Musk možno nekúpi Twitter za dohodnutú cenu 44 miliárd USD, keďže akcie spoločnosti klesli na najnižšiu úroveň od zverejnenia dohody 25. apríla. Pred dohodou o akvizícii Musk v regulačnej správe zverejnil, že má v Twitteri 9,2% podiel.

Musk nedávno uviedol, že po dokončení akvizície zruší zákaz Twitteru pre bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa. Počas vystúpenia na konferencii Financial Times Future of the Car toto rozhodnutie označil za „morálne nesprávne a úplne hlúpe“. Musk získal pre akvizičný krok aj podporu amerických republikánov, skupiny politickej strany, ktorá patrí Trumpovi, hoci demokrati neboli s transakciou spokojní. Kúpa Twitteru Elonom Muskom nedávno čelila aj protimonopolnému preskúmaniu zo strany americkej Federálnej obchodnej komisie (FTC). Inštitút pre otvorené trhy nedávno požadoval zastavenie transakcie, keďže sa domnieval, že by mohla poskytnúť najbohatšiemu mužovi sveta „priamu kontrolu nad jednou z najdôležitejších platforiem pre verejnú komunikáciu a diskusiu“.

Zdroj