Domov Návody Tip: 6 najlepších alternatív Google Docs pre Android

Tip: 6 najlepších alternatív Google Docs pre Android

Zdielať

Prečo sa držať predvolenej aplikácie, keď existuje toľko ďalších možností?

Dokumenty Google sú predvoleným editorom dokumentov pre väčšinu telefónov so systémom Android. Neustále sú aktualizované a dopĺňané o šikovné funkcie. Nie je však dokonalý. Pre používateľov hľadajúcich alternatívu v open-source riešeniach, alebo výkonnejších editoroch dokumentov majú možnosť voľby a veľa alternatív. Mnohé z týchto aplikácií sú kancelárskymi balíkmi, takže v nich možno nájsť podporu prezentácií, súborov PDF a tabuliek ako súčasť aplikácie.

Pri hľadaní spoľahlivého editora dokumentov s pokročilejšími funkciami ako Docs, Microsoft Word je najlepšou voľbou. Jeho robustný výber funkcií znamená, že nie je potrebné pripájať sériu doplnkov, aby používateľ získal čo najlepší zážitok. Okrem toho sa jednoducho používa. Vďaka jeho používateľsky prívetivému rozhraniu netrvá zoznámenie sa s produktom dlho. Hoci jeho funkcie na spoluprácu nie sú tak zjednodušené ako Dokumenty Google, je to najlepšia možnosť, ak chce používateľ upravovať zložité dokumenty na cestách, a ak už používa službu OneDrive, ušetrí aj značné množstvo času pri zálohovaní dokumentov.

Polaris Office je vynikajúcou voľbou, ak používateľ hľadá editor s výkonnými funkciami ako Word, ale nemá záujem používať súvisiace produkty, ako je OneDrive. Je k dispozícii aj pre počítač a jeho mobilná aplikácia obsahuje všetky funkcie verzie pre počítač. Pri prepínaní medzi zariadeniami teda netreba obetovať žiadne funkcie. Žiaľ, výsledkom je pomerne neprehľadné používateľské rozhranie mobilnej aplikácie. Aplikácia sa dodáva s vlastnou možnosťou cloudového úložiska a môže sa prepojiť so službami Disk Google, OneDrive, Dropbox a ďalšími.

Polaris Office

Dropbox Paper je najprehľadnejšia dostupná možnosť úpravy dokumentov. Bola navrhnutá s ohľadom na používateľov a je tu najjednoduchšie použiteľná aplikácia. Je navrhnutá s ohľadom na spoluprácu, takže ak nebude používateľ zdieľať dokumenty s ostatnými, radšej sa treba pozrieť inde. Nástroje na spoluprácu však rozhodne stoja za nedostatok funkcií na spracovania textu. O vhodnú voľbu ide aj pre používateľov, ktorí nepotrebujú množstvo pokročilých funkcií. Ale len jedna možnosť písma a chýbajúca kontrola pravopisu môžu byť frustrujúca. Aj keď ide o významné obmedzenia, jeho plynulé rozhranie ho robí lepším ako Dokumenty Google na rýchle písanie poznámok alebo jednoduchú spoluprácu.

Zoho Writer je vytvorený s podobnou filozofiou dizajnu ako Dokumenty Google. Čistý vzhľad podobný papieru bude okamžite známy tým, ktorí prechádzajú z Docs. K tomu pridáva výkonné možnosti formátovania, ktoré ďaleko presahujú možnosti Dokumentov Google. Hoci používateľské rozhranie nie je také jednoduché ako v prípade dokumentov Docs, môže sa pochváliť intuitívnymi komentármi v štýle konverzácie, ktoré uľahčujú spoluprácu. Je to skvelá alternatíva, ak používateľ chce viac funkcií k aplikácii Docs, ale nechce sa trápiť s doplnkami.

OnlyOffice Documents je zjednodušený editor dokumentov, ktorý nešetrí funkciami. Zatiaľ čo mnohé editory dokumentov s otvoreným zdrojovým kódom môžu byť neohrabané a ťažko ovládateľné, jeho starostlivo štruktúrované rozhranie ho vyčleňuje z davu. Preskúmanie rozsiahleho balíka editačných funkcií aplikácie si vyžaduje určitý čas, ale stojí to za to. Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že jeho cloudové úložisko je súkromné, takže má používateľ úplnú kontrolu nad uloženými údajmi. Skvelá možnosť, najmä ak je súkromie nadovšetko, na prvom mieste. To kvitujeme najmä v súčasnosti.

OnlyOffice Documents

Názvy ako OpenOffice a LibreOffice sú vo svete open-source známe. Množstvo editorov dokumentov je postavených na jednom z týchto kancelárskych balíkov a Collabora Office je jedným z najlepších. Používatelia, ktorí poznajú kancelársky balík LibreOffice pre počítače, nebude ťažké prispôsobiť sa aplikácii Collabora. Vizuálne síce trochu drsný, ale je to malá cena, ktorú treba zaplatiť. Je v aktívnom vývoji a má verejný sledovač chýb, takže je ľahké zistiť, čo sa deje v zákulisí. Aj keď mnohým používateľom vyhovujú Dokumenty Google, odporúčame vyskúšať niekoľko z nich. Kto vie, možno ekosystém Google nie je pre to najlepšie… Alternatív je viac než dosť.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno