Domov Novinky Threads oslavuje svoj prvý rok, ako sa mu darí?

Threads oslavuje svoj prvý rok, ako sa mu darí?

Zdielať

Mark Zuckerberg na svojom osobnom profile na sociálnej sieti zverejnil množstvo aktívnych používateľov.

Dňa 5. júla 2023 odštartovala nová sociálna sieť z portfólia Mety s názvom Threads. Aj keď spočiatku nebola dostupná v Európskej únii, behom piatich dní dosiahla 100 miliónov používateľov. Po náhlom boome sa síce záujem znížil, sieť však naďalej rástla. Vo februári 2024 mala 130 miliónov používateľov a v apríli už 150 miliónov. V prvom roku výročia Threads samotný Mark Zuckerberg na svojom osobnom profile prehlásil, že sieť má už 175 miliónov mesačných aktívnych používateľov.

Aj keď nie je jasné, čo presne sa myslí pod pojmom „mesačne aktívny používateľ“, lebo podľa niektorých metrík to môže znamenať aj to že daný používateľ sa prihlási raz za mesiac, 175 miliónov je na pomery novej sociálnej siete stále vysoké číslo. Samozrejme, k takému rozmachu pomohlo aj známe meno zavedenej platformy a taktiež popularita Instagramu z portfólia tej istej spoločnosti. Threads má byť konkurentom siete X (Twitter) od Elona Muska, ktorá po jeho akvizícii a zmenách na sieti prišla o časť používateľov, pričom časť z nich prešla na decentralizovaný Mastodon.

Tím stojaci za Threads už pripravil malú narodeninovú oslavu, a mobilná aplikácia už umožňuje vybrať si jednu z piatich nových ikon, popri tej predvolenej. Táto možnosť je však značne časovo obmedzená, možnosť výberu vlastnej ikony zostane dostupná len do 12. júla. Threads je úzko prepojený so zvyškom služieb Meta, zvlášť s Instagramom. K dátumu 25. júna si mohli užívať možnosť zdieľať svoje príspevky v rámci tzv. fediverse používatelia z viac ako sto krajín.

Instagram v správe uviedol, že 63% príspevkov na sieti Threads je čisto textových. Sieť okrem textu umožňuje pridať aj obrázok alebo hlasovú poznámku, ktorá sa stáva populárnou hlavne medzi mladými používateľmi. Tradičnou nevýhodou hlasových poznámok je, že sa v nich zle vyhľadáva konkrétna informácia a častokrát si ju treba proste celú vypočuť. Napomôcť by mohla AI s textovým prepisom hlasu, či Threads plánuje takúto novinku nie je jasné.

Zdroj