Domov Novinky TCL uvádza nové televízory Mini-LED a QLED

TCL uvádza nové televízory Mini-LED a QLED

Zdielať

Televízory TCL série C na rok 2022 kombinujú technológie Mini-LED a QLED.

Spoločnosť predstavila štyri modely televízorov série C s technológiami Mini-LED a QLED, ktoré by mali prísť na trh druhej polovici roka 2022. Televízory z tohto radu sú Mini-LED C93K a C83K a QLED C73K a C63K, pričom druhý z nich bol v Európe oznámený koncom februára. Mini-LED majú okrúhly tvar namiesto bežného štvorcového, obraz sa údajne zobrazuje jemnejšie a plynulejšie a zóny podsvietenia sú neviditeľné, čo celkovo zlepšuje zážitok zo sledovania. Modely sú vybavené 144 Hz obnovovacou frekvenciou pre hráčov, prvkom, ktorý firma avizovala na januárovom veľtrhu CES. Dopĺňa ho režim Game Master Mode pre nízku latenciu a najlepšiu kvalitu obrazu počas hrania.

TCL C93K je vlajkový model tejto série, vybavený panelom QLED 4K s podporou HDR10+, Dolby Vision a Dolby Vision IQ. Pre hráčov je tu 144 Hz obnovovacia frekvencia spolu s nastaveniami Game Master Pro, HDMI 2.1, VRR (variabilná obnovovacia frekvencia) a ALLM (režim automatického znižovania latencie). Televízor je vybavený funkciou Google TV so zabudovaným asistentom Google na ovládanie televízora bez použitia rúk. Po zvukovej stránke sa môže pochváliť zvukovým systémom Onkyo 2.1.2, ktorý tvoria predné reproduktory, integrovaný subwoofer a dva ďalšie vertikálne reproduktory. Nechýba ani podpora technológie Dolby Atmos. Vďaka bezrámčekovému panelu sa model C93K dodáva v dvoch veľkostných variantoch: 65″ a 75″.

Model C83K je vybavený rovnakou QLED 4K s technológiou Mini-LED OD5 a podporou Dolby Vision, HDR10+ a Dolby Vision IQ. Nechýba ani rovnaká 144 Hz obnovovacia frekvencia a nastavenia Game Master Pro na hranie s nízkou latenciou a Google TV s funkciou Google Assistant. Zvukové nastavenie je v prípade modelu C83K mierne odlišné, a to vďaka zvukovému systému Onkyo 2.1 s dvojitým integrovaným subwooferom. Tento bezrámikový televízor môžete získať aj v troch veľkostných variantoch: 55″, 65″ a 75″. Televízor C73K nie je vybavený technológiou Mini-LED, ktorá sa používa v modeloch C93K a C83K, takže by mal byť (teoreticky) cenovo dostupnejšou možnosťou. Stále však má panel QLED 4K so 144 Hz obnovovacou frekvenciou s podporou všetkých najnovších formátov HDR a bezrámčekový dizajn. V tomto televízore dostanete v cene službu Google TV, ako aj režim Games Master. Model C73K má reproduktory Onkyo s podporou Dolby Atmos. Dodáva sa v siedmich rôznych veľkostiach: 43″, 50″, 55″, 65″, 75″, 85″ a neuveriteľných 98″.

Model C63K, ktorý bol v Európe ohlásený už začiatkom tohto roka, je vybavený panelom QLED s rozlíšením 4K, obnovovacou frekvenciou 60 Hz, funkciou HDR Pro a režimom Games Master. Dodáva sa so zvukovým systémom Onkyo a dvojitým integrovaným subwooferom, ako aj s nastaviteľným stojanom, ktorý poskytuje priestor pre soundbar. Je azda jediným v ponuke, ktorý nie je vybavený funkciou Google TV. Televízory sú dostupné v týchto veľkostiach: 43″, 50″, 55″, 65″ a 75″.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno