Domov Novinky Tam kde Microsoft zlyhal, tam ide Sony, aby pokračoval

Tam kde Microsoft zlyhal, tam ide Sony, aby pokračoval

Zdielať

Vaio_Tap_11_4Iste ste zachytili produkt od Microsoftu s názvom Surface a Surface Pro. Tieto produkty sa však neujali tak, ako si to v Microsofte predstavovali. Nám sa Surface páči, ale nedostali sme šancu si ho vyskúšať. Teraz sa o podobný model pokúša aj Sony a na výstave IFA v Berlíne bol predstavený Vaio Tap 11.

Sony k svojmu zariadeniu pridá do balenia klávesnicu a digitálne pero pre prácu vo Photoshope. Klávesnica je bezdrôtová a slúži aj ako kryt.  Ak sa pozriete na tablet, môže Vám pripomenúť aj tablet Xperia Z, ale Vaio Tab 11. Beží na Windows 8 a vo vnútri sú komponenty z ultrabookov. Je to prvý Sony tablet s operačným systémom Windows 8. Tablet má hrúbku len 9,9 mm a hmotnosť si udržal tesne pod 800 gramov.  Už ako vraví názov, Vaio 11 má 11,6″ Full HD IPS displej s rozlíšením 1 920×1 080 typu Triluminos s vylepšenou funkciou X-Reality. Ovládať ho môžete či už klávesnicou, digitálnym perom od Vacomu alebo desiatimi prstami. V tablete sa schováva prekvapivo kvalitný hardware z procesorom Intel Core i3, i5, alebo Core i7 procesory s rodiny Haswell, 4 GB RAM, SSD disk od 128 do 512 GB a batéria, ktorá podľa výrobcu vydrží až šesť hodín práce. Priamo na tele je port microHDMI, jeden USB 3.0 port, čítačka pamäťových kariet a stereo reproduktory. Na zadnej strane je 8 MPx fotoaparát s Exmor R čipom a praktická nožička. Tablet obsahuje aj infračervený port pre ovládanie vašej TV.

Vaio_Tap_11_3

Ako som spomínal, v balení je plnohodnotná bezdrôtová klávesnica s touchpadom. Hrubá je len štyri milimetre, takže neobsahuje sekundárnu batériu pre tablet. Má ale vlastnú, ktorá klávesnicu uživí približne pol roka a potom sa dá dobiť aj z tabletu. Klávesnica sa k tabletu počas prenášania dá pripojiť magnetom, takže slúži aj ako kryt. Jeden z dôvodov prečo Sony na tento produkt aktívne neupozorňoval je ten, že táto novinka ešte nemá stanovený ani približný príchod na trh ani cenu.

Zdroj: Phonearena.com

Zdielať
Predchádzajúci článokAscend P6: „Európsky spotrebiteľský smartfón roka“
Nasledujúci článokSvet sa smeje z Apple
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno