Domov Novinky Štyri tipy, ako ochrániť svoj mobil pred poškodením

Štyri tipy, ako ochrániť svoj mobil pred poškodením

Zdielať

Na naše mobilné telefóny číha množstvo nástrah. Ak si ich chceme zachovať dlho v dobrom stave, treba sa vyvarovať najčastejších chýb, ktorých sa pri manipulácii so svojimi telefónmi dopúšťame. Bola by škoda zničiť niečo, na čo sme si tak dlho sporili…

Ochranne folie na mobil premobilysk

1. Skúste ochranné fólie na mobil

Je jedno, či sa rozhodnete pre klasické ochranné fólie, alebo fólie, ktoré sa nazývajú tvrdené sklo, alebo sa spoľahnete na WRAP fólie, všetky tri varianty ochránia váš telefón pred poškriabaním, prasknutím či nečistotami a ich životnosť sa, samozrejme, odvíja aj od využívania vášho telefónu. Tvrdené ochranné fólie sú odolné aj voči tým najhlbším škrabancom a ryhám a svojím charakterom pripomínajú materiál, z ktorého je vyrobený aj samotný displej vášho mobilu. Použitím WRAP fólie sa z vášho telefónu stane doslova chameleón. Oblepíte ňou celé telo mobilu a bude kompletne chránený bez toho, aby sa zväčšila jeho veľkosť, ako je to napr. pri využívaní krytov či puzdier.

2. Kúpte si ochranný kryt alebo puzdro

Pred pádom či poškriabaním vás najlepšie ochránia kryty a puzdrá na mobil. Dnes ich zoženiete už aj za smiešne nízke sumy, všetko záleží od toho, koľko ste ochotní investovať a ako veľmi si potrpíte na svojom imidži, pretože aj dizajn krytu, obalu či puzdra na mobil môže veľa napovedať o vašej osobnosti. Veľa ľudí s obľubou mení kryty podľa aktuálnej nálady alebo príležitosti. Elegantnejšie prevedenia volia do práce, no na športovanie im vynikajúco poslúžia svieže farby a vzory. Nie je problém zohnať kryt na každý typ telefónu. Najčastejšie sa využívajú ochranné kryty zo silikónu, plastu alebo hliníka. Znížte riziko poškodenia nielen vášho displeja, ale aj celej konštrukcie telefónu a predĺžte jeho životnosť práve vďaka krytu.

Folie na mobil premobilysk

3. Nevyužívajte mobil vo vani

Znie vám táto rada smiešne? Možno áno, ale napriek tomu sa stále nájdu ľudia, ktorí vo vani relaxujú s mobilom v ruke, či už sa hrajú hry, alebo visia na internete. Náhoda najčastejšie úraduje, keď si povieme, že „nám sa to nemôže stať“. A práve preto pribúda nehôd s utopenými telefónmi. Ako sa zachovať v prípade, že váš mobil skončí vo vani plnej vody? V prvom rade je dôležité zachovať chladnú hlavu a mobil treba z vody rýchlo vybrať. Pokiaľ má vstavanú batériu, vypnite ho. Ak sa batéria dá vybrať, okamžite tak spravte. Rozoberte si mobil a pousilujte sa savou handričkou jemne utrieť všetku vodu. A potom rýchlo do profesionálneho servisu mobilov! Zabudnite na triky s nádobami s ryžou.

4. Presvedčte sa, že nemáte deravé vrecká

Áno, netvárte sa, že občas nenosíte svoj mobil (a aj iné veci!) vo vrecku miesto kabelky či pánskej tašky. V týchto prípadoch sa neraz stáva, že sa vám vo vrecku časom vytvorí diera, o ktorej ani nemusíte vedieť, a váš mobil z nej vypadne, ani nemusíte vedieť kedy. Buď oň prídete, pretože nik nenechá len tak na zemi ležať stratený mobil, alebo začujete veľké puknutie a už vám ostanú len oči pre plač. Váš mobil sa pri páde môže rozpadnúť na márne kúsky alebo sa mu minimálne poruší displej, za výmenu ktorého dáte nemalú sumu peňazí. Navyše – mobily by sa vo vreckách nosiť nemali tak či tak, iba vám ich vyťahajú…