Domov Novinky Stredoafrická republika vytvorí kryptografické centrum

Stredoafrická republika vytvorí kryptografické centrum

Zdielať

Stredoafrická republika vytvorí kryptografické centrum Sango, keďže BTC je tam legálnym platidlom.

Vláda Stredoafrickej republiky (SAR) plánuje v krajine spustiť špecializované kryptocentrum s názvom „Sango“. Toto rozhodnutie prichádza len niekoľko dní po tom, čo RCA v apríli prijala Bitcoin ako zákonné platidlo a stala sa prvou africkou krajinou, ktorá tak urobila. Faustin-Archange Touadéra, prezident RCA, oficiálne oznámil túto iniciatívu na Twitteri spolu s webovou adresou, na ktorej vás žiada, aby ste prispeli na projekt Sango alebo sa zaregistrovali na jeho čakacej listine. „Po jednomyseľnom prijatí štatútu zákonného platidla BTC Národným zhromaždením s potešením predstavujeme prvú konkrétnu iniciatívu,“ uviedol prezident SAR na Twitteri. Na 24-stranovej prezentácii, ktorá je k dispozícii na webovej stránke Sango, sú zobrazené mrakodrapy a jazerá lemované plachetnicami. Popri rozvoji infraštruktúry na udržanie kryptografických podnikov a aktivít chce RCA vyvinúť aj vládou podporovanú kryptopeňaženku, ako aj riešenia digitálnej identity a vlastníctva.

Metaverse systém Sango, ako aj platforma NFT budú tiež oficiálne spustené CAR, ukázala prezentácia. Krajina, v ktorej údajne žije takmer päť miliónov obyvateľov, tvrdí, že podniká kroky na to, aby bol jej región priaznivý pre kryptoaktivity. Zákony RCA podporujúce kryptografiu teraz údajne umožňujú obchodníkom a podnikom uskutočňovať kryptografické platby a vytvárať priestor pre platby daní v kryptografii prostredníctvom autorizovaných subjektov. Keďže prijatie Bitcoinu stále rastie, špeciálna ekonomická zóna Prospera tiež uznala BTC ako prijateľnú menu. Po tomto oznámení môžu teraz obce v Hondurase vydávať dlhopisy v BTC, aby prilákali zahraničné investície. V septembri 2021 sa Salvador stal prvou krajinou na svete, ktorá vyhlásila Bitcoin za zákonné platidlo. Salvádorský prezident Nayib Bukele v novembri minulého roka uviedol, že krajina plánuje vytvoriť „Bitcoin City“ bez daní.

Aj ďalšie krajiny s malými ekonomikami, závislé od prevodov peňazí, sa obracajú k Bitcoinu na bezproblémovú cezhraničnú výmenu peňazí, ktorá môže pozdvihnúť ich finančnú situáciu. Napríklad poslanec v Tongu, polynézskom kráľovstve v južnom Tichomorí, tiež nalieha na tamojšie úrady, aby nasledovali Salvádor a legalizovali Bitcoin, aby sa zbavili vysokých poplatkov za služby účtované spoločnosťou Western Union za prevod peňazí, keď sa jej diaspóra v zahraničí snaží poslať peniaze späť svojim príbuzným v Tongu.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno