Domov Novinky Steve Wozniak by si prial spoluprácu Apple a Google

Steve Wozniak by si prial spoluprácu Apple a Google

Zdielať

Steve WozniakSteve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, pre BBC v technologickom programe s názvom Click povedal zaujímavú vetu: “Spoločnosti ako Google a Apple by mali spolupracovať.”

Ďalej povedal: “niekedy ak poviem ´choď k Joe’s Diner´ tak to Siri nepozná“ ale následne dopovie “zistil som, že Android to nájsť dokáže”. Wozniak tak pochválil Android a jeho prístup k Google vyhľadávaču, a dodal, “Prajem si aby sa v budúcnosti Apple a Google dohodli na spolupráci.” Wozniak taktiež pochválil spoločnosť Samsung a jeho funkcie: “Prial by som si aby Apple mohol použivať takéto funkcie taktiež.”
Zároveň by Wozniak chcel aby spoločnosti zdieľali svoje technológie a aby medzi sebou viac spolupracovali.  Vzájomná spolupráca by len prospela všetkým odvetviam.

Nakoniec to, čo by chcel vidieť, je viac tech-priemyselnej spolupráce. “Prial by som si, všetci práve urobil veľa krížových licencií a zdieľanie dobrej technológie,” hovorí Wozniak, vyhlásil, že “všetky naše výrobky by bolo lepšie … Prial by som si, aby boli viac kompatibilné.”

Buďme však úprimný, Apple a Google zrejme nikdy nebudú spolupracovať do takej miere, aby sa spolu podieľali na vývoji nových technológií a produktov. Steve Jobs kedysi dávno totiž povedal, že je “ochotný viesť aj nukleárnu vojnu…“ proti Androidu. Tento výrok vystihuje postoj Applu na spoluprácu s gigantom ako je Google.  Avšak, práve konkurencia poháňa celý technologický priemysel vpred a to je len dobre.

Zdroj: Cultofandroid

Zdielať
Predchádzajúci článokHackerský útok na Adobe sa týka až 38 miliónov účtov
Nasledujúci článokHGST uvádza 6 TB pevné disky plnené héliom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno