Domov Novinky Apple iPad Air rozobraný na kúsky stránkou iFixit

Apple iPad Air rozobraný na kúsky stránkou iFixit

Zdielať

ifixit-ipad-air-teardown-1Chceli by ste vedieť ako vyzerá najnovší tablet spoločnosti Apple iPad Air keď je rozobratý na kúsky? Teraz to je možné vďaka stránke ifixit.com.

iFixit.com zobralo iPad Air pod svoje “krídla” a rozhodli sa rozobrať a zistiť ako náročne by bolo rozobrať tablet napríklad v prípade výmeny displeja alebo inej chyby. Myslite si, že to bude len tak ľahké rozobrať iPad Air? Stránka ifixit.com uverejnila hodnotenie na svojej stránke a verte, alebo nie, dostalo známku 2. Možno by ste si povedali, že to je dobré, ale opak je pravdou. V tomto prípade je ide o hodnotenie od 1 do 10, pričom 1 je najhoršia známka. Najhoršie v tomto teste zatiaľ bolo HTC One, ktorý dostal známku 1 čiže neodporúča sa opravovať svojpomocne, ale navštíviť autorizovaný servis.

Aj keď sa odporúča stále v prípade problémov s vaším zariadením návštevu u autorizovaného servisu zvlášť pokiaľ mate svojho miláčika v záruke, stále sa nájdu ľudia, ktorí si ho budú chcieť opraviť sami.

Skúsenosti webu iFixit.com hodnotili nasledovné:

Plusy
+ LCD displej sa dá ľahko odstrániť
+ Batéria nie je spájkované na logickej doske (tak to uvádza stránka ifixit)

Mínusy
– Rovnako ako v predchádzajúcich iPadoch, je predný panel prilepený ku zvyšku zariadenia, čo výrazne zvyšuje riziko prasknutia displeja počas opravy
– Huby a hubičky z lepidla držia všetko na svojom mieste.  To je najťažšie pri vybraní batérie ako to bolo vidieť v postupe na videu vyššie
– Nemožnosť získať prístupu k prednému panelovému konektoru, kým sa neodstráni LCD 

Zdroj: iFixit

Zdielať
Predchádzajúci článokASUS Transformer Book T100: hybridný tablet s Atomom
Nasledujúci článokGamdias Zeus je podsvietená myš určená na MMORPG
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno