Domov Novinky Spectra Cube ponúka až 75 PB úložnej kapacity na páske

Spectra Cube ponúka až 75 PB úložnej kapacity na páske

Zdielať

Jednoducho použiteľné riešenie cloudového úložiska pre podniky a poskytovateľov cloudových služieb, ktoré znižuje náklady.

Zatiaľ čo spotrebitelia v súčasnosti využívajú na ukladanie dát prevažne SSD a HDD, páskové riešenia sú stále vhodným riešením na archiváciu obrovského množstva dát, ktoré musia cloudové a internetové spoločnosti pravidelne spravovať a počítať s nimi. Spectra Logic so sídlom v Colorade nedávno predstavila najnovší produkt zo svojho radu páskových knižníc pre skutočne náročné podnikové potreby v oblasti ukladania dát.

Spectra Cube je prvá knižnica špeciálne navrhnutá pre cloudové prostredia, uviedla firma zaoberajúca sa zálohovaním, ktorá poskytuje jednoduché možnosti nasadenia a správy s pozoruhodnou celkovou kapacitou úložiska a plnou podporou najnovších štandardov páskových technológií. Je tiež kompatibilná s niekoľkými iteráciami formátu LTO (Linear Tape-Open), od LTO-6 po LTO-9.

LTO je technológia magnetických pások na ukladanie údajov, ktorá bola pôvodne vyvinutá v 90. rokoch minulého storočia ako otvorená štandardná alternatíva k proprietárnym páskovým formátom so zabudovaným šifrovaním a špecializovaným súborovým systémom (LTFS), ktorý umožňuje prístup k súborom uloženým na páske, ako keby boli na diskoch alebo vymeniteľných jednotkách Flash.

Nová knižnica môže ponúknuť až 30 petabajtov natívnej úložnej kapacity, ktorá sa pri použití kompresie môže zvýšiť až na 75 petabajtov (alebo 75 000 terabajtov). Dátová priepustnosť je 32 TB za hodinu a knižnica sa dokáže prispôsobiť aj budúcim generáciám formátu LTO, keď budú k dispozícii. Ďalej obsahuje vlastný softvér na správu knižnice (LumOS), ktorý zdanlivo dokáže poskytnúť intuitívne a „funkčne bohaté“ rozhranie na monitorovanie všetkých týchto údajov zo vzdialených miest.

Zdroj