Domov Novinky Sou-3 od ELKO EP: Súmrakový a svetelný spínač v jednom

Sou-3 od ELKO EP: Súmrakový a svetelný spínač v jednom

Zdielať

Keď k večeru zapadá slnko a úroveň intenzity okolitého svetla klesne pod nastavenú hodnotu, zopne osvetlenie, pri východe slnka ho zase automaticky vypne. Ak je v miestnosti cez deň až príliš svetla, zatiahne žalúzie. Takto elegantne vie pracovať so svetlom nové zariadenie Sou-3 od ELKO EP, ktoré prináša na elektroinštalačné trh hneď dva prístroje v jednom – súmrakový aj svetelný spínač.

ELKO EP_SOU_3

Súmrakový a svetelný spínač má vstavaný presný senzor svetla a vďaka krytí IP65 je určený aj pre vonkajšie použitie. Krabička je prispôsobená na montáž na stenu a má odnímateľné viečko. Medzi funkciami súmrakový a svetelný spínač sa volí prepojkou. Vo funkcii súmrakový spínač spína pri poklese intenzity okolitého svetla pod nastavenú hodnotu (napr. 300 luxov), rozpína potom pri jej zvýšení. Uplatnenie tak nájde najmä pri spínanie osvetlenia za súmraku a v noci u pouličného osvetlenia, osvetlenie reklám, výkladov a pod.

Vo funkcii svetelný spínač naopak spína pri zvýšení intenzity okolitého svetla, rozpína pri znížení. V tejto funkcii sa používa pre spínanie zariadení, pri dosiahnutí stanovenej intenzity okolitého svetla (väčšinou svitu slnka), ako sú žalúzie, markízy, solárne panely a pod. Zariadenie umožňuje nastaviť tri rozsahy úrovne osvetlenia a tri hodnoty časového oneskorenia (0, 1 a 2 min.). Možnosť nastaviť časové oneskorenie pritom eliminuje krátkodobé výkyvy intenzity osvetlenia.

Zdroj: ELKO EP