Domov Novinky Sony Xperia 5 IV je oficiálne s vylepšeniami. Akými?

Sony Xperia 5 IV je oficiálne s vylepšeniami. Akými?

Zdielať

Xperia 5 IV je oficiálne predstavená, a spolu s ňou je kompletná aj séria telefónov Sony na rok 2022.

Spoločnosť zachovala malý vzrast série Xperia 5, ale pridala niektoré funkcie veľkého telefónu a cenu veľkého telefónu. Fyzicky je Xperia 5 IV takmer rovnako veľká ako Xperia 5 III, nový model je dokonca o 1 mm kratší a užší, ale o 4 gramov ťažší. Ústredným prvkom zostáva 6,1″ OLED s rozlíšením 2520×1080 px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, pričom displej sa oproti starému panelu stal o 50% jasnejším. Napriek nezmeneným rozmerom sa firme podarilo vložiť o 10% väčšiu batériu, čím sa 5 IV dostala na úroveň 5000 mAh, čo je rovnako ako v prípade modelov 1 IV a 10 IV. To by jej malo pomôcť dosiahnuť špičkovú výdrž batérie v danej triede.

Pokiaľ ide o nabíjanie, spoločnosť sľubuje, že 5 IV dokáže na 30-minútové nabíjanie s 30W PD nabíjačkou dosiahnuť 50%. Značka tiež tvrdí, že telefón si zachová zdravie batérie až 3 roky. Budete si však musieť zaobstarať vlastnú nabíjačku, a dokonca aj vlastný kábel USB, keďže Sony odstránila všetky plasty z teraz už veľmi kompaktnej maloobchodnej krabice. Pozitívne je, že 5 IV má ako prvá v sérii 5 bezdrôtové nabíjanie. Firma sa rozhodla pre konvenčné nastavenie fotoaparátu modelu 5 IV. K dispozícii je trojitá zostava 12 MPx s 16 mm 1/2,5″ ultrazoomom, 24 mm 1/1,7″ širokouhlým fotoaparátom s 1,8um pixelmi a 60 mm 1/3,5″ teleobjektívom. Zmizol variabilný periskop s rozlíšením 3×-4,4×, namiesto toho tento rok dostanete 2,5×.

Všetky tri objektívy sú vybavené automatickým zaostrovaním, pričom širokouhlý aj teleobjektív majú optickú stabilizáciu. Všetky tri snímače majú rýchle snímanie 120 snímok za sekundu a vďaka pridaniu analýzy vzdialenosti s umelou inteligenciou priniesla spoločnosť Sony do hlavných snímačov modelu 5 IV svoje funkcie Real-time Eye AF a Real-time Tracking z radu fotoaparátov. Selfie fotoaparát bol rozšírený o väčší 12 MPx 1/2,9″ snímač z modelu 1 IV – s 24 mm objektívom s pevným ohniskom a svetelnosťou f/2,0. Pod kapotou je Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s 8GB RAM a 128GB alebo 256GB úložiskom.

K dispozícii je slot na kartu microSD na ďalšie rozšírenie a v kombinácii s 3,5 mm konektorom na slúchadlá. Sony je posledným výrobcom telefónov, ktorý si tieto funkcie zachoval pre svoje prémiové smartfóny. Pod kapotou sú nové plnohodnotné stereo reproduktory, ako aj niektoré zvukové kúzla – Dolby Atmos, Hi-Res Audio, DSEE Ultimate a 360 Reality Audio. Xperia 5 IV je odolná voči vode a prachu podľa normy IP68 a z oboch strán je pokrytá sklom Gorilla Glass Victus. Sony Xperia 5 IV príde na trh v polovici septembra za 1049 EUR v EÚ, a výber sú tri farebné varianty – zelená, čierna a biela.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno