Domov Novinky Sony uvádza tri TOP modely smartfónov Xperia

Sony uvádza tri TOP modely smartfónov Xperia

Zdielať

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium. Všetky modely sú rekordmanmi – jeden priniesol výborný fotoaparát, dizajn a výbavu, druhý priniesol to isté akurát v menšom a tretej prvý 4K displej v telefóne na svete.

Sony Xperia Z5 vs Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 má rozmery 146×72×7,3 mm spolu s hmotnosťou 154 gramov, 5,2 “ Full HD IPS displej a nový 23 MPx fotoaparát, ktorý sa pýši veľmi dobrými detailami, ostrosťou a rýchlosťou ostrením do 0,3 sekundy a to všetko aj za horších svetelných podmienok. Poradí si aj s natáčaním 4K videa.

Sony Xperia Z5 01

Podľa posledných informácií sa zahraničný redaktor pokúsil natáčať video v tomto rozlíšení, aby zistil, kedy sa aplikácia z dôvodu prehriatia vypne, na čo pri štarte upozorňuje. Po 10 minútach to vzdal, takže tu je vidieť pokrok k lepšiemu a nasadenie novšie verzie čipsete, ktorá sa už toľko neprehrieva.

Sony Xperia Z5 02

Hardvérový základ tvorí procesor Qualcomm Snapdragon 810 so štyrmi jadrami taktovanými na 2,0 GHz a ďalšími štyrmi jadrami na 1,5 GHz. Grafika Adreno 430 a 3 GB operačnej pamäte budú postačovať aj pri najzložitejším multitaskingu a aplikácie si uložíte na interné 32 GB úložisko, ktoré je však rozšíriteľné pomocou pamäťových kariet a to až do 200 GB.

Sony Xperia Z5 03

Z konektivity nechýba LTE na všetkých frekvenciách, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.1 alebo NFC. Batérie má priemernú kapacitu 2900 mAh avšak Sony sľubuje až dvojdňovú výdrž. Telefón bude dostupný za cenu okolo 700 eur.

Sony Xperia Z5 Compact je zmenšenina vlajkovej lodi Z5 ako obvykle neobsahuje žiadne kompromisy. Znížili sa iba rozmery a to na 127×65×8,9 mm a hmotnosť na 138 gramov. Displej má stále technológiu IPS, teraz však iba HD rozlíšenie, čo na jeho uhlopriečku 4,6“ bohato postačuje a ušetrí cennú kapacitu batérie.

Sony Xperia Z5 Compact 01

Čipset, interná pamäť či grafický akcelerátor zostali rovnaké, avšak operačná pamäť sa znížila na 2 GB, čo používateľa rovnako nebude obmedzovať v pohodlnej práci. Batérie znížila kapacitu na 2700mAh, ale vzhľadom na zníženie nárokov vykresľovanie displeja, ktorý dostal nižšie rozlíšenie, rozdiel nespoznáte.

Sony Xperia Z5 Compact 02

Z fotoaparátu a konektivity sa oproti Z5 tiež nič nezmenilo. Nové Xperie sa budú dodávať s predinštalovaným Androidom 5.1 Lollipop a budú samozrejme aktualizované na novšie. Od Sony by sa z hľadiska aktualizácií mohli hociktorý veľkí výrobcovia čo učiť. Veľký kompromis je však v cene, ktorá klesla na 600 eur.

Sony Xperia Z5 Compact 03

Sony Xperia Z5 Premium nadchne snáď každého. S rozmermi 154,5×76×7,8 mm, hmotnosťou 180 gramov a lesklým zadným spracovaním, ktoré vyzerá exkluzívne, navyše je tento model rekordmanom. S displejom, ktorý je typu IPS, má uhlopriečku 5,5“ a rozlíšenie rekordných 4K.

Sony Xperia Z5 Premium 01

Podľa nášho názoru to je však len marketing, pretože na batériu s kapacitou 3430 mAh to rozhodne blahodarný vplyv mať nebude. Z hľadiska výbavy a konektivity s fotoaparátom sa Z5 Premium od základnej Z5 v ničom nelíši.

Sony Xperia Z5 Premium 02

Čo je ale príjemným prekvapením je opustenie od klasického postranného, ​​pre Sony typického, okrúhleho tlačidla k plochému tlačidlu, ktoré má v sebe zabudovanú čítačku odtlačkov prstov, ktorá by mala byť veľmi rýchla a spoľahlivá, teda pri stláčaní tohto tlačidla sa telefón rovno odomkne. Toto tlačidlo s čítačkou majú všetky tri nové modely Xperia Z5. Tento model bude však najdrahšie a bude dostupný za necelých 800 eur.

Zdroj: GSMarena