Domov Novinky Servery Adobe napadnuté hackermi

Servery Adobe napadnuté hackermi

Zdielať

Adobe_LogoSpoločnosť Adobe má bezpečnostný problém. Jej servery boli napadnuté hackermi, ktorí tak získali dáta od 2,9 milióna užívateľov služieb tejto spoločnosti. Získali i veľmi citlivé dáta ako heslá v zakódovanej podobe. 

Hackeri odstránili niektoré z informácií a získali dáta ako sú prístupové mená, heslá v zakódovanej podobe, expiračnej doby produktov a takisto aj zakódované dáta o kreditných kartách. Na útok sa prišlo pri pravidelnej bezpečnostnej kontrole.

Spoločnosť Adobe teda reštartovala heslá používateľov a je nutné sa prihlasovať cez núdzové prihlásenie so zaslaním nového hesla. Firma odporúča zmeniť si heslá a prístupové mená na všetkých ostatných serveroch, kde používatelia používali rovnaké prihlasovacie údaje. Používatelia by si mali dávať pozor aj na podozrivé transakcie s platobnými kartami, ktorých údaje môžu byť zneužité, ak sa hackerom podarí tieto informácie rozkódovať. Podľa spoločnosti je však toto riziko malé. Napadnuté boli tiež zdrojové kódy niektorých produktov a Adobe verí, že tieto útoky majú súvislosť.

Zdroj: Web Adobe

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno