Domov Novinky Samsung zaplatí Apple 120 miliónov dolárov za porušenie patentov

Samsung zaplatí Apple 120 miliónov dolárov za porušenie patentov

Zdielať

samsung-appleTri dni zasadala porota v San Jose v Californii až napokon dospeli k rozhodnutiu. Samsung porušil dva z Apple patentov, a musí zaplatiť odškodné vo výške 119 625 000 dolárov. Ale ani Apple  nemá celkom čisté svedomie. Tiež porušili jeden patent Samsungu a za ten musia zaplatiť “len” 158 400 dolárov.

V rozhodnutí poroty stojí, že Samsungu uznali porušenie dvoch z piatich patentov za ktoré ich Apple žalovalo a to konkrétne patent 647 – rozpoznávanie štruktúrovaných dát v texte (napríklad telefónneho čísla v SMS správe na ktoré je možné hneď kliknúť) a patent 721 týkajúci sa odomykania slide – to- unlock.

Navyše už na predchádzajúcom pojednávaní potvrdil porušenie ďalšieho Apple patentu č.172 -automatická oprava slov spoločnosťou Samsung, takže suma 120 miliónov dolárov sa ešte navýši. Pôvodne však Apple žiadal ako odškodné až 2,2 miliardy dolárov. Z tohoto sporu ale len tak naprázdno nevyšiel ani Apple. Ten porušil jeden patent Samsungu týkajúci sa fotografií a galérie a za ten Samsungu zaplatí približne 160 tisíc dolárov.

samsung-fascinate

Výrobkov Samsungu , ktoré porušili tieto patenty je dosť. S ,,Applovskými” patentmi sú : Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Ace, Galaxy Indulge, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II, Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1, Gem, Infuse 4G, Mesmerize, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant. Najviac peňazí zaplatí Samsung za Galaxy S- americký Fascinate.

Po vynesení rozsudku sa Apple vyjadrili, že ďakujú porote a súdu za správne rozhodnutie a jednoznačné potvrdenie toho, že kradnúť sa nemá.

Naopak Samsung sa k rozsudku vyjadril veľmi stroho a predpokladá sa, že toto nebol posledný súdny spor medzi týmito spoločnosťami.

Zdroj: Theverge

Zdielať
Predchádzajúci článokAcer Liquid Leap – fitness smarthodinky
Nasledujúci článokHTC Desire 816 je k dispozícii v Európe za 295 Eur
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno