Domov Novinky Samsung uviedol fanúšikovskú verziu hodiniek

Samsung uviedol fanúšikovskú verziu hodiniek

Zdielať

V USA budú dostupné od 24. júna, v Európe si chvíľu počkáme.

Samsung oznámil príchod budgetových hodiniek Galaxy Watch FE s atraktívnou cenou. Hodinky prezentuje ako štýlové a trvácne, a ich „one-click band“ vlastnosť umožní behom sekúnd zmeniť náramok na iný, ktorý sa hodí k oblečeniu. Displej hodiniek chráni zafírové sklíčko, ktoré zvyšuje odolnosť voči škrabancom pri každodennom používaní. Hodinky majú veľkosť 40 mm, teda s 1,2″ displejom s technológiou Super AMOLED.

Hodinky majú samozrejme očakávaný senzor srdcového tepu, ktorý vie upozorniť nielen na príliš vysoký alebo príliš nízky tep v pokoji, ale aj nepravidelný rytmus, ktorý môže byť znakom fibrilácie predsiení, čo je jeden z najčastejších druhov srdcových arytmií. Len na Slovensku ju má vyše 120,000 ľudí a okrem iného spôsobuje že v predsieni prúdi krv pomalšie a má tendenciu sa zrážať.

Zariadenie umožní aj rýchle EKG, keďže ide o hodinky, tak jednozvodové. Podobne ako Galaxy Watch 6, aj edícia FE má BioActive senzor, ktorý podľa výrobcu pomáha udržovať prehľad o zdraví a fitness kondícii a taktiež sa bude snažiť pomôcť s mentálnym zdravím. Monitor spánku umožní sledovať trend, poskytne rady k lepšiemu spánku a tipy pre lepšie prostredie na nerušený nočný spánok.

Okrem spomínaných senzorov sú súčasťou aj akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetický senzor a senzor svetla. SpO2 senzor na meranie okysličenia krvi teda chýba. Hodinky obsahujú vyše 100 typov tréningov. Bežci uvidia hĺbkovú analýzu ktorá zobrazí výkon, postrehy k tréningu a rady ako sa vyhnúť budúcim potencionálnym zraneniam.

Personalizované zóny srdcového tepu pomôžu používateľom dostať sa do tempa a funkcia Kompozícia tela zvýrazní dáta vhodné pre osobný progres a ciele. Hodinky sú taktiež dobre prepojené s telefónmi Galaxy, keďže ide o toho istého výrobcu. Dokonale sa spárujú s týmito telefónmi prostredníctvom funkcie „Nájsť môj telefón“ a premiestňovanie je prostredníctvom funkcie rýchle, spolu s možnosťou ovládať fotoaparát telefónu prostredníctvom „Camera Controller“.

Galaxy Watch FE umožňuje používateľom prepínať režimy fotoaparátu a meniť jeho uhol alebo priblíženie. Vďaka podpore Samsung peňaženky budú bezkontaktné platby rýchle a bezproblémové, spolu s prístupom k vernostným kartám a v podporovaných oblastiach aj k vodičskému preukazu. Kapacita batérie je 247 mAh a ako čip sa použil Exynos W920 Dual Core a asistuje mu 1,5GB RAM a 16GB úložného priestoru.

Ako operačný systém je tu Wear OS s úpravami od výrobcu s používateľským rozhraním One UI 5 Watch. Navigácia podporuje GPS, Glonass, čínske Beidou a európske Galileo. Hodinky majú certifikáciu 5ATM + IP68 a vyžadujú telefón s operačným systémom aspoň Android 6 a operačnú pamäť 1,5 GB. Verzia s Bluetooth bude v USA dostupná od 24. júna a LTE verzia príde v októbri. Budú dostupné vo farbách čierna, ružová zlatá a strieborná a cena verzie s Bluetooth pripojením bude 199.99 USD, LTE variant bude stáť o 50 dolárov viac.

Zdroj