Domov Novinky Samsung predal už vyše milióna zakrivených monitorov

Samsung predal už vyše milióna zakrivených monitorov

Zdielať

Prekonaním miliónovej hranice posilňuje Samsung svoju pozíciu globálneho lídra v oblasti zakrivených monitorov. Spoločnosť predala už viac ako jeden milión zakrivených monitorov po celom svete. Prvým bol 27“ LED monitor SD590C s polomerom zakrivenia 4000R, ktorý spoločnosť predstavila v septembri 2014.

Curved SmartTV Samsung 1mil

Od tej doby sa portfólio neustále rozrastá. Firma tak v súčasnosti pokrýva viac ako 85% všetkých globálnych predajov zakrivených monitorov. Zakrivené monitory Samsung sú navrhnuté tak, aby zodpovedali prirodzenému tvaru ľudského oka. Pozorovacia vzdialenosť je tak rovnaká k stredu aj ku krajom, čo vytvára pohodlnejší a viac pohlcujúci zážitok pri sledovaní aj po dlhšiu dobu.

Samsung C27F390 01

V kombinácii so širokým pozorovacím uhlom a vylepšeným kontrastným pomerom sú zakrivené displeje ideálne pre hráčov a používateľov, ktorí hľadajú realistický obraz bez rozptýlenia. A práve rastúci dopyt v tomto segmente dokázal Samsung zúročiť (mnohí zákazníci využívajú pri hraní hier alebo prezeraní obsahu i niekoľko monitorov).

Samsung C27F391

Každý nový model zakrivených monitorov Samsung sa vyznačuje ostrejším uhlom zakrivenia. Stále je však zachovaný ich elegantný a štýlový dizajn. V januári 2015 Samsung uviedol na trh svoj druhý zakrivený monitor – 34“ SE790C s polomerom zakrivenia 3000R. Najnovšie modely CF591 (27“) a CF390 (23,5“ a 27“) ďalej rozširujú vizuálne možnosti s prvotriednym zakrivením 1800R.

Zdroj: Samsung