Domov Novinky Rozprávky a Vianoce patria k sebe

Rozprávky a Vianoce patria k sebe

Zdielať

Vianoce sú úzko späté s rozprávkami – deti, ale ani tí skôr narodení si nenechajú ujsť svoje obľúbené príbehy. Práve v tomto čarovnom období sa spoločnosť Nikon rozhodla overiť platnosť starého príslovia „Jeden obrázok je viac než tisíc slov“ a požiadala uznávaných svetových fotografov, aby nafotili známe rozprávkové príbehy.

Nikon Matko a Kubko 01

V projekte nazvanom #PicWorth1000Words špičkoví fotografi z Veľkej Británie, Španielska a Talianska rozprávajú príbehy Snehulienky, Malej morskej panny a Červenej čiapočky úplne novým, netradičným spôsobom – len sériou 4 fotografií.

Nikon Matko a Kubko 02

Cristina de Middel vo svojej modernej verzii rozprávky o Malej morskej panne od Hansa Christiana Andersena preniesla dej príbehu do Mexika, taliansky fotograf Dan Bannino sa zase inšpiroval štýlom maliarov pätnásteho storočia v znovuzrodenom príbehu Snehulienky od bratov Grimmovcov z roku 1812. Sandro Giordano predstavuje odvážny nový pohľad na Červenú čiapočku, ktorá sa v upravenej interpretácii nedokáže vyrovnať s tlakmi modernej spoločnosti.

Nikon Matko a Kubko 03

Aby však Slovensko nezostalo ukrátené, bol oslovený aj slovenský Nikon ambasádor – fotograf Tomáš Halász, ktorý je známy vďaka fotodokumentu „Cesta do paláca“ o predvolebnej kampani prezidenta Andreja Kisku. K realizácii si vybral fotoaparát Nikon D810 s objektívom Nikkor 24-70/2.8 ED, námetom mu bola obľúbená slovenská rozprávka o Maťkovi a Kubkovi – Pásli ovce valasi, na ktorej najmä vďaka jeho večerníčkovej popularite vyrástlo niekoľko generácií.

Nikon Matko a Kubko 04

Štyri netradične poňaté fotografie modernej verzie o pastieroch ožívajú v neobvyklom fotografickom príbehu, aby pripomenuli, že raz vidieť je viac než tisíc slov. Zároveň nabádajú nebáť sa v tomto magickom období uniesť fantáziou a naplno si ho vychutnať. Pre tých, ktorí majú radi fotografovanie, prináša Nikon zaujímavú súťaž. Stačí, aby na svoj instagramový profil pridali 1-4 fotografie na túto tému, označili ich hashtagom #PicWorth1000Words a #somnikon a sú v hre o štýlový fotoaparát Nikon J5.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno