Domov Novinky Reportáž: Lenovo Vibe Z2 Pro – výbava a prémiový vzhľad

Reportáž: Lenovo Vibe Z2 Pro – výbava a prémiový vzhľad

Zdielať

Lenovo Vibe Z2 Pro 01Reportáž, komentár redakcie a live fotky, aj video z predstavenia! Na Slovensko prichádza očakávaná a starostlivo ukrývaná vlajková loď Lenovo Vibe Z2 Pro, ktorá chce konkurovať prémiovým smartfónom. Hľadáte dokonalý stroj bez kompromisov? S novým tenkým a štýlovým smartfónom a jeho fotografickými funkciami vstúpite do novej dimenzie fotografií a videa, ktoré definujú najmä hardvérová výbava a dizajnové prevedenie.

Reportáž priamo z miesta predstavenia nájdete na konci článku! Smartfón má 6 palcový QHD displej s rozlíšením 2560×1440 pixelov, doplnený aj o vysoký jas 500 nitov. Srdcom tohto smartfónu je ale predovšetkým štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, 3 GB operačná pamäť a interný ukladací priestor 32 GB. Samozrejmosťou je najnovšia verzia operačného systému Android KitKat 4.4., ktorý je garanciou vyššieho výkonu, rýchlejšieho multitaskingu a novej štandardnej funkcie vrátane hlasových príkazov a režimov Immersive Mode (automaticky schová všetko, čo nechcete vidieť).

Lenovo Vibe Z2 Pro 02

Zadná strana smartfónu v sebe skrýva vysoko citlivý 16 MPx fotoaparát s duálnym LED bleskom a optickou stabilizáciou obrazu, možnosť nahrávania 4K alebo Full HD videí, obe pri rýchlosti 30 snímok za sekundu. Vďaka objektívu so 6 optickými časťami a senzoru BSI s pomerom 16:9 dokáže zachytiť perfektné snímky aj pri slabom osvetlení.

Lenovo Vibe Z2 Pro 03

Predná 5 MPx kamera je vybavená šošovkou proti skresľovaniu obrazu, vyvažujúca zábery, aby zabezpečila ostré a bezchybné autoportréty. Beztlačidlové ovládanie spúšte s prvkom okamžitého zapnutia fotoaparátu umožňuje vytvárať zábery rýchlo aj v prípade, že displej je v pohotovostnom režime.

Lenovo Vibe Z2 Pro 04

Jednoducho povedané: Vibe Z2 Pro sa môže pochváliť jednou z najjasnejších obrazoviek, vďaka ktorej si môžete fotografie i videá dokonale vychutnať nielen pri ostrom slnečnom osvetlení, ale dokonca aj v noci. S týmto zariadením môžete nahrávať videá v rozlíšení 4K, ktoré je zárukou krištáľovo čistého a detailného obrazu aj pri prehrávaní na veľkej obrazovke.

Podporuje tiež režim zrýchleného alebo spomaleného záznamu, takže je ideálnym spoločníkom pri natáčaní športových výkonov, koncertov alebo hrajúcich sa detí. A to sme ešte nespomenuli vstavanú a neobvykle silnú 4000 mAh batériu (s výdržou až 45 hodín telefonovania na jedno nabitie), či možnosť použitia dvoch microSIM kariet súčasne, čo je pri Lenovo smartfónoch vlastne štandardom.

Lenovo Vibe Z2 Pro 05

Ak si k tomu pridáme fakt, že ešte stále hovoríme o zariadení, ktorého hrúbka je neuveriteľných 7,7 mm a váži len 179 gramov, zdá sa, že nový smartfón má tie najlepšie predpoklady na to, aby sa stal naozaj vážnym konkurentom smartfónov najvyššej triedy.

Lenovo Vibe Z2 Pro 06

Vlajková loď Vibe Z2 Pro splní očakávania aj toho najnáročnejšieho používateľa. A to nielen kvalitou svojej výbavy, rovnako osloví aj svojím výzorom, veď už na prvý pohľad upúta svojím kompaktným dizajnom s celokovovou úpravou a efektným brúsením. Kovové telo smartfónu je vyrobené z jediného kusu brúseného hliníka. Na Slovensku bude zatiaľ dostupný v čiernej farbe, na zahraničných trhoch už stihol osloviť aj v zlatej, bielej či titánovej.

Lenovo Vibe Z2 Pro 07

Konektivita, dizajn, zábava, sviežosť a fukcionalita – to je päť kľúčových charakteristík nového smartfónu Vibe Z2 Pro. Ak hovoríme o konektivite, Lenovo pri vývoji tohto telefónu dbalo nielen na možnosť permanentnej prepojenosti s priateľmi. Rovnako dôležitá bola aj LTE rýchlosť pripojenia smartfónu.

Lenovo Vibe Z2 Pro 08

A dizajn? Možnosť vlastniť je vyjadrením postoja: „Pozrite, môžem si ho dopriať.“ Sviežosť neznamená nič iné, ako jeho vybavenosť tými najnovšími z dostupných Lenovo aplikácií a funkcionalitou je jednoducho povedaná jeho multifunkčnosť. Vibe Z2 Pro robí všetko to, čo jeho majiteľ potrebuje a práve vtedy, kedy to potrebuje, samozrejme bez obmedzení. Na slovenskom trhu bude dostupný už od 10. októbra 2014 v cene od 459 eur.

Lenovo Vibe Z2 Pro Nazivo Live Foto 01Lenovo Vibe Z2 Pro Nazivo Live Foto 02

Na samotnom predstavení sme boli i my z redakcie DigitalPortal.sk a mali sme možnosť vyskúšať jednotlivé smartfóny, ktoré uvádza spoločnosť Lenovo na náš trh. Najviac sa nám, logicky, zapáčil TOP model čínskej spoločnosti – Vibe Z2. Ste zvedaví, aký je veľký? Porovnali sme ho s nami vybranými konkurenčnými zariadeniami Xiaomi Mi2S a Apple iPhone 5C – obe sme mali na recenziu v minulosti, na test tejto TOP novinky z Lenova sa tiež môžete tešiť!

Porovnanie veľkostí displeja: na prvej snímke 6“ Lenovo Vibe Z2 Pro (vľavo), 4,3“ Xiaomi Mi2S (v strede) a 4“ Apple iPhone 5C (vpravo). Na druhej snímke 6“ Lenovo Vibe Z2 Pro (vľavo a pravo), 4,3“ Xiaomi Mi2S (v strede uprostred).

Lenovo Vibe Z2 Pro vs konkurencia 01Lenovo Vibe Z2 Pro vs konkurencia 02

Samozrejmosťou bola prítomnosť moderátora večera, Andreja Bičana, ktorý je známy najmä z úspešnej súťaže 5 proti 5. Prezentáciu viedol vtipnou formou a miestami aj komickými a dvojzmyselnými vtipmi. K tomu nechýbali ľudia z Lenova a agentúry zastupujúci spoločnosť Lenovo.

Parametre a špecifikácie:

Chipset: Qualcomm Snapdragon 801, 28 nm
Procesor: štvorjadrový 2,5 GHz
Grafika: Adreno 330
Pamäť: 3 GB RAM + 32 GB ROM
Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat + nadstavba Vibe 2.0 UI
Displej: 6“, IPS LCD, 2560×1440 px., 438 ppi, Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 16 MPx, dual LED blesk, autofókus, optická stabilizácia, nahrávanie UHD/4K videí (3840×2160 px, 30 fps); predný – 5 MPx, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 px., 30 fps)
Rozmery: 156×81×7,7 mm
Hmotnosť: 179 gramov
Batéria: Li-Ion 4 000 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz + LTE
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), NFC
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Formát SIM: 2× microSIM (Dual SIM)
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov,  GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno