Domov Recenzie Recenzia: HTC Windows Phone 8S

Recenzia: HTC Windows Phone 8S

Zdielať

HTC Windows Phone 8S-1Smartfón s operačným systémom Windows Phone sme v našej redakcii veľmi radi privítali a boli sme radi, že to bol práve od spoločnosti HTC. Poďme sa spoločne pozrieť čo všetko nájdete v tomto smartfóne.

Rozmery smartfónu sú 121×63×11 mm a hmotnosť príjemných 114 gramov. Na pravej hrane nájdeme tlačidla na reguláciu hlasitosti a taktiež hardvérovú spúšť fotoaparátu. Tlačidlá sú v plastovom prevedení. Ľavá hrana neobsahuje žiadne tlačidlá. Horná hrana obsahuje 3,5 mm audio jack a tlačidlo zapnutia/vypnutia smartfónu. Na dolnej hrane nájdeme MicroUSB a mikrofón.

HTC Windows Phone 8S

Obsah balenia HTC Windows Phone 8S

Zadná hrana smartfónu je potiahnutá gumou a miesto si tu našiel 5 MPx fotoaparát s LED bleskom a v strede logo spoločnosti. V dolnej časti je reproduktor so systémom Beats Audio. Pod reproduktorom sa nachádza kryt, pod ktorým je slot pre microSIM kartu a taktiež aj slot pre microSD kartu. Predná hrana disponuje 4 palcovým Super LCD displejom s rozlíšením 800×480 pixelov. Displej je chránený sklom Gorilla Glass. Nad displejom je mriežka zo slúchadlom a pod displejom sú tri dotykové tlačidla späť, menu a hľadať. V mriežke pri slúchadle je zabudovaná dióda, ktorá signalizuje iba vybitú batériu, nečakajte signalizáciu prijatého mailu. Vedľa reproduktora sa nachádzajú aj senzory, ktoré slúžia na zhasnutie displeja počas hovoru a druhý sa stará o automatickú reguláciu jasu. Na smartfóne sa nenachádza predná kamera pre videohovory.

HTC Windows Phone 8S-3

Priestor pre MicroSD kartu a MicroSIM kartu pod krytom

Srdcom smartfónu je dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus, taktovaný na 1 GHz. Procesoru sekunduje operačná pamäť RAM veľkosti 512 MB, ktorá bohato stačí na plynulý chod operačného systému Windows Phone 8. Okrem toho tu je aj grafika Adreno 305 a vnútorná pamäť 4 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty až do veľkosti 32 GB. Ako úložný priestor je možné použiť aj cloudovú službu SkyDrive, ktorú dostanete zdarma vo veľkosti 7 GB po registrácii. Čo sa týka dotykových tlačidiel, sú dosť citlivé na dotyk. Tlačidlá späť a Windows majú dve funkcie. Keď podržíme tlačidlo späť dostaneme sa do multitaskingu, pri podržaním tlačidla Windows sa spustí funkcia reč. Slovenský, ani český jazyk nie je k dispozícii a preto ak chcete túto funkciu používať, budete musieť nastaviť iný jazyk.

HTC Windows Phone 8S-8

Aj napriek tomu, že smartfón disponuje len 512 MB RAM pamäťou nezaznamenali sme žiadne seknutie ani zamrznutie. Domácu obrazovku odomknete tak, že obrazovku potiahnete smerom nahor. Zobrazí sa obrazovka na ktorej sa nachádzajú dlaždice, ktoré sme mohli veľkostne prispôsobiť. K dispozícii sú 3 veľkosti (1×1, 2×2, 2×4) pričom čím väčšiu dlaždicu máme, tým viac informácii sa na nej zobrazí. Napríklad na dlaždici Ľudia (telefónny zoznám) pri veľkosti 2×2 a 2×4 sa zobrazujú fotografie našich kontaktov.

HTC Windows Phone 8S-5

Fotoaparát je 5 MPx, ktorý disponuje autofókusom. Nahráva videá v rozlíšení 720p a zaujímavou možnosťou je pridávanie nástrojov, ktoré sa sťahujú z obchodu, pričom je ich dostatok bezplatných, ale i platených. V smartfóne sa nachádza aj Office a OneNote čo má svoje využitie, avšak možno by to chcelo väčší displej pre pohodlnejšie písanie. Peňaženka slúži na pridanie kreditnej karty alebo PayPal účtu na platenie aplikácií v Obchode. Správy sú prepojené so správami na Facebooku, čo sa nám páči. V HTC sa nachádzajú aj mapy, ktoré si však treba stiahnuť. Odporúčame ich sťahovať cez Wi-Fi, keďže môžu spotrebovať značný objem dát. V prípade Slovenska má mapa 120 MB.

HTC Windows Phone 8S-7

Ku kvalite reprodukcie zvuku pridalo HTC systém Beats Audio, avšak funguje len po pripojení slúchadiel. Zaujímavé bolo i to, že MicroUSB konektor je opačne otočený ako býva zvykom. V tele smartfónu, ktoré je unibody sa nadchádza batéria, ktorá má 1700 mAh. Je zabudovaná a nie je prístup. Výdrž je však pri bežnom používaní dva dni. Smartfón HTC Windows Phone 8S by sme odporučili všetkým, ktorí chcú menšie rozmery a nižšiu hmotnosť, ale aj obľubujú operačný systém Windows Phone 8.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Windows Phone 8
Chipset: Qualcomm Snapdragon S4 Plus, Krait, MSM8227, 28 nm
Procesor: dvojjadrový, 1 GHz
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz
Rozmery: 121×63×11 mm
Hmotnosť: 114 gramov
Displej: 4 palcový Super LCD, 800×480 pixelov, Gorilla Glass
Fotoaparát:  5 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie HD videí, spúšť fotoaparátu
Predná kamera: nie
Pamäť:  512 MB RAM, 4 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 2.1, MicroUSB,  Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Hudba:  MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, TV-Out, Beats Audio
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov,  GPS, GLONASS, akcelerometer
Batéria: Li-Ion  1 700 mAh

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Rýchly operačný systém
+ Beats Audio
+ Výdrž batérie
+ Fotoaplikácie
+ Cena

Mínusy
– Chýba predná kamera
– Opačne orientovaný MicroUSB
– Notifikačná dióda upozorňuje len na vybitú batériu

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8S poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

HTC Windows Phone 8S - AnTuTuHTC Windows Phone 8S - MultyBench 2
HTC Windows Phone 8S - PhoneMark-1
HTC Windows Phone 8S - PhoneMark-2
HTC Windows Phone 8S - PhoneMark-3
HTC Windows Phone 8S - WP BenchHTC Windows Phone 8S - WP Bench-2
Zapožičal: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno